Створення мереж

Школа Рівних Можливостей є ініціатором створення й активною учасницею кількох мереж.

У 2006 – 2007 роках ми очолювали Всеукраїнську мережу по боротьбі проти комерційної сексуальної експлуатації дітей. Перша зустріч організацій-членів була проведена в березні 2004 року. У квітні 2005 року мережа одержала право представляти Україну на міжнародній арені й увійшла в міжнародну групу ECPAT International. (Більш детальна інформація - на англомовній сторінці www.ecpat.net ). На сьогоднішній день ця мережа має у складі понад 20 організацій (урядові, неурядові і приватний сектор) і одну фізичну особу. П'ять організацій із групи представляють також окремі молодіжні групи. У серпні 2006 року в рамках Усеукраїнської мережі протидії КСЕД було організоване молодіжне представництво.

Робота мережі охоплює ключові області запобігання, захисту, реабілітації і реінтеграції. Дії мережі включають проведення тренінгів, семінарів для груп експертів із проблем захисту, реабілітації та реінтеграції жертв торгівлі дітьми; забезпечення роботи гарячої лінії, проведення інтерактивних кампаній і театральних постановок на тему запобігання комерційній сексуальній експлуатації дітей; проведення глобальних досліджень цієї проблеми в Україні.

ШРМ упродовж багатьох років працює в мережі громадських організацій з попередження й подолання торгівлі людьми, яку підтримує Міжнародна Організація з Міграції. В цій потужній мережі успішно діє понад 70 НУО – партнерів МОМ. Більш детальну інформацію про діяльність мережі можна отримати на сайті www.iom.org.ua

2007 року, за пропозицією та підтримкою МОМ нами створена мережа НУО, що впроваджують у роботі з постраждалими від насильства й торгівлі людьми прогресивну методику форум-театру. Для бажаючих працювати в цій мережі ми провели тренінги й майстер-класи, забезпечили всіх посібниками, регулярно здійснювали супервізію на місцях. У грудні 2008 року члени мережі зібралися на науково-практичну конференцію, де мали можливість обмінятися набутим досвідом. Також представники НУО змогли взяти участь у першому Всеукраїнському фестивалі форум-театрів.

2008 року ШРМ була однією із ініціаторок створення мережі НУО, що беруть участь у Національній кампанії «Стоп насильству!». В рамках Кампанії було проведено Національний форум та прийнято ряд важливих документів, спрямованих на подолання насильства стосовно жінок, дітей та насильства в сім’ї. Діяльність мережі, як і конкретні заходи в межах Національної кампанії «Стоп насильству!» координує Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту. Більш детальна інформація - на сайті www.kmu.gov.ua