Бібліотека

ВЧИМОСЯ ТВОРИТИ МИР.  Методичний посібник

ВЧИМОСЯ ТВОРИТИ МИР. Методичний посібник

Юними тренерами і тренерками Школи Рівних Можливостей, які проводять просвітницьку роботу серед дітей та молоді у сфері миротворчості, зокрема на виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, Мир, Безпека» та відповідного Національного плану дій.

Методичний посібник буде корисним для учнівської та студентської молоді, педагогів, інших працівників органів освіти та системи післядипломної освіти, фахівців державногой недержавного секторів, які працюють у напрямках дитячої миротворчості та виховання толерантності.

Видання: 2018 р.

КРОК ДО ТОЛЕРАНТНОСТІ: Використання арт_технологій у захисті прав дітей-біженців. Навчально-методичний посібник

КРОК ДО ТОЛЕРАНТНОСТІ: Використання арт_технологій у захисті прав дітей-біженців. Навчально-методичний посібник

До посібника увійшли детальні розробки інтерактивних методик та арт технологій, апробованих юними тренерами і тренерками Школи Рівних Можливостей, які за методикою "рівний E рівному" проводять превентивну і просвітницьку роботу, спрямовану на захист прав дітейEбіженців.

Буде корисним для студентської та учнівської молоді, педагогів, інших працівників органів освіти, фахівців державного і недержавного секторів, які працюють з дітьмиEбіженцями та з їх оточенням, формуючі толерантні стосунки в молодіжному та дитячому середовищі.

Видання: 2010 р.

Вчимося себе захищати: скажемо "Так!" правам дітей.  Навчально_методичний посібник

Вчимося себе захищати: скажемо "Так!" правам дітей. Навчально_методичний посібник

До посібника увійшли детальні розробки інтерактивних занять, створеній апробовані юними тренерами і тренерками Школи Рівних Можливостей, які за методикою "рівний / рівному" проводять превентивну і просвітницьку роботу, спрямовану на захист прав дітей. Буде корисним для студентської та учнівської молоді, педагогів, інших працівників органів освіти, фахівців державного і недержавного секторів, які працюють у напрямках захисту прав дітей, попередження торгівлі людьми, і дітьми зокрема, подолання насильства, викоренення найгірших форм дитячої праці.

Видання: 2010 р.

Посібник для абітурієнтів та їх батьків

Посібник для абітурієнтів та їх батьків

Посібник призначено для абітурієнтів, які вступають до вищого навчального закладу у 2009 році, для батьків абітурієнтів та всіх небайдужих громадян, що цікавляться питаннями вступу до ВНЗ ІІІ і IV рівнів акредитації.

Видання: 2009 р.

Ґендер і Ми. Інтегрування ґендерного підходу  в освіту та виховання

Ґендер і Ми. Інтегрування ґендерного підходу в освіту та виховання

До навчально-методичного посібника увійшли детальні розробки інтерактивних занять, створені досвідченою тренеркою-експертом Р.Безпальчою й апробовані юними тренерами і тренерками Школи Рівних Можливостей, які проводять просвітницьку роботу з поширення ґендерних знань за методикою «рівний – рівному». Буде корисним для педагогів, інших працівників органів освіти, студентів педагогічних вузів, фахівців державного й недержавного секторів, які працюють у сфері впровадження ґендерного підходу в освіту та виховання.

Видання: 2009 р.

Алгоритм взаємодії структур при наданні допомоги жертвам насильства

Алгоритм взаємодії структур при наданні допомоги жертвам насильства

До посібника увійшли методичні рекомендації, пам'ятки та інструкції для фахівців, що працюють у сфері подолання насильства в сім'ї. У Додатках - основні нормативно-правові акти та досвід взаємодії структур, узагальнений у рамках проекту "Насильство стосовно жінок: ефективність та системність протидії", що здійснювався в Україні за підтримки ЮНІФЕМ.

Посібник буде корисним для дільничних інспекторів міліції, працівників структур сім'ї, молоді та спорту, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, органів освіти і охорони здоров'я, фахівців державного і недержавного секторів, які працюють у сфері подолання насильства в сім'ї.

Видання: 2008 р.

Форум-театр: формула виходу з кризи: Навч.-метод. посіб. для бажаючих створити форум-театр

Форум-театр: формула виходу з кризи: Навч.-метод. посіб. для бажаючих створити форум-театр

Посібник спрямований на створення форум-театру та розповсюдження в Україні нової інтерактивної методики соціальної роботи. Він допоможе організаціям та окремим ініціативним людям в їх роботі з потерпілими від будь-яких форм насильства чи дискримінації. За допомогою форум-театру можна застерегти людей груп ризику від потрапляння в небезпечні ситуації, а також надати їм необхідні знання для прийняття обґрунтованих рішень у важкі та вирішальні моменти життя. Розрахований на соціальних працівників, тренерів, педагогів, школярів і студентів, активістів громадського руху, всіх, хто проводить превентивну роботу та роботу з постраждалими.

Видання: 2007 р.

Школа профілактики «Безпечний світ». Навчально-інформаційні матеріали

Школа профілактики «Безпечний світ». Навчально-інформаційні матеріали

Видання містить інформаційні та навчальні матеріали з проблем насильства щодо жінок, торгівлі жінками та дітьми, здорового способу життя. Видання розраховане на соціальних працівників, державних службовців, педагогів, психологів, представників неурядових організацій, правоохоронних органів та широкого кола громадськості.

Видання: 2005 р.

Робочий зошит Школи Рівних Можливостей. Роздатковий матеріал для учасників та учасниць програми «Молодь - за здоровий спосіб життя»

Робочий зошит Школи Рівних Можливостей. Роздатковий матеріал для учасників та учасниць програми «Молодь - за здоровий спосіб життя»

Робочий зошит допоможе учасникам та учасницям навчального курсу з профілактики небажаної вагітності, ВІЛ/СНІД та інфекцій, що передаються статевим шляхом, оволодіти необхідними знаннями та навичками безпечної поведінки.

Роздатковий матеріал розроблений в рамках програми "Молодь - за здоровий спосіб життя", яка діє у Школі Рівних Можливостей з 2000 року і реалізується підлітками за принципом "рівний - рівному".

Видання: 2005 р.

Пропаганда безпечної поведінки серед молоді. Навчальний модульний курс

Пропаганда безпечної поведінки серед молоді. Навчальний модульний курс

Видано в рамках проекту "Ні! Насильству над дітьми" за підтримки Посольства Фінляндії в Україні.

Це видання допоможе учасникам та учасницям тренінгів оволодіти необхідними знаннями з профілактики небажаної вагітності, ВІЛ/СНІД та інфекцій, що передаються статевим шляхом, а також засвоїти навички безпечної поведінки. На спеціально відведених сторінках можна робити записи під час тренінгів, а потім використовувати матеріали у власній просвітницькій роботі з однолітками.

Юні тренери й тренерки знайдуть тут необхідні вправи та інформацію, які допоможуть їм у проведенні тренінгів.

Видання: 2005 р.

Посібник з гендерної аналізу

Посібник з гендерної аналізу

Данное пособие посвящено обсуждению того, как и почему необходимо проводить гендерный анализ при разработке законодательства, политических курсов и программ в соответствии с Руководством по гендерному анализу, определяющим методологию включения гендера в разработку политических курсов шаг за шагом.

Издание осуществлено при поддержке Канадского агентства международного развития Посольства Канады в Украине, Канадско-украинского гендерного фонда.

Видання: 2005 р.

Ґендерний інтерактивний театр: Навч.-посіб.

Ґендерний інтерактивний театр: Навч.-посіб.

Навчально-методичний посібник допоможе створити власний театр у школі, вузі, громадській організації. Він зацікавить також тих, хто з ґендерних позицій розкриває новітні підходи у просвітницькій роботі в середовищі сучасної молоді, яка активно будує нове справедливе громадянське суспільство, суспільство рівних можливостей.

Посібник розрахований на тренерів, педагогів, школярів і студентів, активістів громадського руху, всіх, хто розробляє ґендерні освітні та просвітницькі програми і поширює ґендерні знання.

Видання: 2005 р.