Контакти +38 (050) 462-43-26
Школа Рівних Можливостей взяла свій початок з проведення Всеукраїнської Літньої школи - 2000 для дівчаток-підлітків по запобіганню торгівлі жінками та молодими дівчатами і упродовж наступних років проводить превентивну роботу у зазначеному напрямку в Києві та регіонах України.
Навчальні програми Школи Рівних Можливостей охоплюють широкий спектр найгостріших проблем, які хвилюють сьогодні суспільство, серед них важливе місце займає проблема торгівлі людьми. Робота ведеться за методикою "рівний - рівному" в різноманітних формах і напрямках. Це, перш за все, - Всеукраїнські літні та зимові ґендерні школи, де центральне місце займає проблема запобігання торгівлі людьми. Молоді лідери з різних куточків України збираються для обміну досвідом та пошуку інноваційних форм роботи.
Кількість юних тренерів та тренерок, підготовлених у Літніх та Зимових школах, становить понад 700 осіб, кількість волонтерів, залучених до роботи за цей час, сягає 10 000. В усіх регіонах України вони проводять інформаційну роботу по запобіганню торгівлі людьми, зокрема дітьми, попередженню насильства та протидії комерційній сексуальній експлуатації дітей. Це лекції, бесіди, тематичні дискотеки, випуск стіннівок, участь в інформаційних акціях, проведення прес-конференцій, круглих столів. Найпоширенішим напрямом превентивної роботи залишається тренінгова діяльність за методикою "рівний - рівному", адже цей метод забезпечує довірливі стосунки між учасниками/учасницями тренінгу та тренером/тренеркою, а також робить інформацію доступною і легкою для засвоєння.
Методики, розроблені ШРМ, постійно вдосконалюються, входять до підручників, використовуються для проведення тренінгів багатьма НУО. Превентивна робота юних тренерів/тренерок отримала високу оцінку USAID, Міжнародної Організації з Міграції, Академії Сприяння Освіті (AІD), Міністерства України у справах сім'ї та молоді, Міністерства освіти та науки, організації ECPAT тощо. Постійним підвищенням кваліфікації юних тренерів опікуються професійні тренери-експерти міжнародного рівня, які входять до команди тренерів ШРМ.
Шукаючи нові форми роботи, учасники/ці ШРМ звернулися до можливостей театру вуличного дійства. У 2002 році був створений Ґендерний інтерактивний театр (ҐІТ). Того ж року волонтерами ШРМ була підготовлена вистава по запобіганню торгівлі дітьми: театральна мініатюра, у символічному стилі, де в ролі жертв торгівлі виступають необачні білі пташенята, які у пошуках земного раю потрапляють у тенета рабства.
Показ вистав супроводжує інтерактивна програма, яка включає в себе багато різних імпровізацій і заохочує глядачів бути активними учасниками сценічного дійства. В ігровій формі подається інформація, що дає можливість молодим людям усвідомити, наскільки проблема торгівлі дітьми є актуальною для України і світу в цілому.
Всеукраїнська Літня школа - 2003 по запобіганню торгівлі дітьми, де юні тренерки/тренери презентували свої власні тренінги щодо цієї проблеми, стала початком створення дітьми та підлітками унікального посібника для юних тренерів по запобіганню торгівлі дітьми, куди увійшов особистий досвід молодих юнаків та дівчат. Ілюстрації до нього теж придумані та виконані волонтерами ШРМ. Тренінги цього посібника по закінченню Літньої школи пройшли апробацію в загальноосвітніх школах України і постійно використовуються в роботі.
2003 року учасники та учасниці Школи Рівних Можливостей створили також антикризовий мобільний центр допомоги молоді "МАЯК", яки розгорнувся на базі кількох загальноосвітніх шкіл м. Києва. Унікальність ідеї щодо цього центру полягає у тому, що консультації надають підлітки підліткам за принципом "рівний - рівному" та на основі ґендерної чуйності. Цей волонтерський проект був визнаний кращим проектом року у місті Києві.
З 2005 року експерти Школи вивчають, досліджують і розвивають в Україні методику форум-театру в соціальній роботі, зокрема в питаннях запобігання торгівлі людьми/дітьми. Ця методика прийшла в Україну завдяки Британській Раді, яка забезпечила приїзд до нас фахівців з багаторічним стажем, которі передали свої знання й досвід нашим тренерам і тренеркам. Суть форум-театру полягає в тому, що після презентації невеличкої драми глядачів запрошують прокоментувати головні ідеї вистави і запропонувати інші шляхи вирішення проблем, про які йшлося у виставі. Ті, хто вносять пропозиції, потім запрошуються зіграти роль, і драма ставиться по-новому, з іншими рішеннями. Цей процес включає обговорення й дебати з приводу порушених питань, тим самим активно залучаючи глядачів. Методика апробована Школою Рівних Можливостей на різних соціальних групах, включаючи колонії, ПТУ, інтернати, мережу організацій МОМ, які працюють з постраждалими від торгівлі людьми.
Того ж 2005 року Школа Рівних Можливостей, за підтримки ОБСЄ, МОМ, Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту та ряду інших організацій і структур, започаткувала щорічне проведення в Україні масової мистецько-просвітницької акції "Не продавайся!", яка впродовж двох років одночасно проходила в Києві та декількох регіонах України із залученням ЗМІ та широкого кола творчих колективів. Нового змісту акція "Не продавайся!" набула 2007 року. За рішенням Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту 29 вересня під гаслом "Зупинимо торгівлю людьми!" вона пройшла в усіх регіонах України.
+38 (050) 462-43-26
+38 (044) 275-14-68
03141, Україна, м. Київ, вул. Волгоградська, 23, оф. 32