Діти з особливими потребами

Цим напрямом діяльності опікується експерт Школи Рівних Можливостей, член правління Любомира Бойчишин, яка одночасно очолює Жіночий інформаційно-реабілітаційний центр "Любомира", партнерську організацію ШРМ.

Спільні проекти упродовж кількох років виконувалися для жінок з обмеженими можливостями, а також для дітей і молоді з особливими потребами, які брали участь у програмах Школи.

З 2002 року ШРМ - постійна учасниця фестивалів "Повір у себе" для дітей з різними проблемами. Для кожної групи, з урахуванням потреб учасників та учасниць, окремо розроблялися тренінги, підбиралися вправи й завдання. Крім тренінгової роботи, учасникам та учасницям фестивалів було запропоновано інтерактивні масові дійства і театральні програми.

Діти й молодь з особливими потребами з великою цікавістю беруть участь у театральних виставах Ґендерного інтерактивного театру. Зіркою театру стала талановита дівчина на візку Світлана Патра , яка виступає у спектаклях, пише вірші й музику, подає приклад мужності й наполегливості у досягненні мети усім своїм одноліткам. З 2007 року Світлана - студентка Відкритого університету розвитку людини "Україна".

Школою Рівних Можливостей спеціально для дітей і молоді з особливими потребами був розроблений просвітницько-виховний проект, розраховний на соціально відповідальний бізнес. Партнером цього проекту була Торгова Марка "Єврокредит".Презентація, присвячена Міжнародному дню захисту дітей, відбулася 3 червня 2005 року в сучасному семінар-холі Центру конгресів і виставок фірми "ЗовнішЕкспоБізнес".

Партнерство між Торговою Маркою "Єврокредит", що впроваджує на українському ринку сучасні європейські технології ведення бізнесу, та Міжнародною громадською організацією Школою Рівних Можливостей, яка в українському молодіжному середовищі втілює новітні технології навчання і виховання за принципом "рівний - рівному" з урахуванням ґендерних підходів, стало першим кроком нової форми співпраці бізнесу й громадянського суспільства.

Обидві організації - комерційна і громадська - успішні, кожна в своїй сфері діяльності. Обидві мають соціальну спрямованість місії й мети.

"Єврокредит" – відома Торгова Марка, що створила мережу представництв в усіх регіонах України, її діяльність спрямована на широке коло громадян, даючи їм можливість підвищити рівень життя вже сьогодні, завдяки новому підходу в кредитуванні. Таким чином, через послугу "Єврокредит" мають можливість забезпечити свої потреби не лише повноцінно кредитоспроможні громадяни, але й такі незахищені категорії населення як громадяни з низькими доходами та пенсіонери, котрі завжди були категорією ризику для багатьох кредитних організацій.

Школа Рівних Можливостей, що працює на всій території України, надає можливості особистісного росту і самореалізації молодим людям, які прагнуть жити в новій правовій демократичній державі і бути господарями на своїй землі.

Підписавши відповідний Меморандум, партнери визначили напрям спільних дій - надання допомоги найуразливішим і найменш захищеним соціальним групам, а саме, інвалідам-дітям і неповносправній молоді. Але допомогу не разову, а таку, що змінює свідомість, ставлення до життя і його якість.

Ми прекрасно розуміємо, що сьогодні ця група громадян ізольована від так званої "здорової частини суспільства". Вони не мають справедливого доступу до медичної допомоги і можливості отримання повноцінної освіти. Нерідко інфраструктура міст не пристосована до вільного пересування людей з обмеженими фізичними можливостями. Ми повинні допомогти неповносправним дітям і молоді "повірити в себе" - завдяки цьому повірять в них інші.

Керівником цього пілотного проекту був громадянин Польщі, віце-президент ШРМ Піотр Млонка. Координатором і консультантом – Любомира Бойчишин. Зокрема під її керівництвом був підготовлений спецвипуск часопису "Любомира", розрахований не лише на учасників проекту, а й на більш широке коло громадян з особливими потребами.

Успішно пройшла спільна Літня Школа - 2005, яка стала зразком інклюзивної освіти та виховання.