Взаємна Довіра Та Спільні Зусилля Влади Й Громади – Запорука Розвитку Міста І Покращення Якості Життя Людини

Дата: 08.10.2014

Взаємна Довіра Та Спільні Зусилля Влади Й Громади – Запорука Розвитку Міста І Покращення Якості Життя Людини

8 листопада у приміщенні Золотоніської гімназії відбувся круглий стіл, на якому за участю представників влади і активістів громади обговорено перспективи співпраці Золотоніської міської ради, виконавчого комітету, активу міста та громадських організацій – Київської школи рівних можливостей та ГО «Дивія», які мають позитивний досвід у сфері розбудови громадянського суспільства. Мова, зокрема, йшла про виконання проекту, спрямованого на подальше формування сильної громади міста, зміцнення довіри і взаєморозуміння різних груп населення.

Круглий стіл відкрила заступник міського голови Світлана Суддя. Вона підкреслила готовність активу міста до сприйняття нового – нових ідей, нових пропозицій, нових підходів. Проект передбачає широку участь активістів та всіх зацікавлених мешканців Золотоноші. За його основу взято найкращі приклади відновлення європейських та інших країн після періоду занепаду. Це відновлення починається з місцевих громад і, як показала практика, – основним чинником успіху скрізь були і залишаються люди. Саме вони – той найголовніший ресурс, що не підвладний корупції. Його не можна купити, з ним неможливо не рахуватися.

Але кожного разу виникають питання: Як можна провести зміни? Як об'єднатись? Як визначити спільну мету? І як її втілити в життя?

Експерти з ГО «Дивія» Валерій Данилін та Світлана Камінська в ході презентації розповіли, що у рамках проекту будуть використані найкращі методики, з урахуванням помилок, допущених в інших країнах, спільно вироблено плани дій, які допоможуть втілити те, що можливо здійснити лише загальними зусиллями жителів міста та волею представників влади. Найближчим часом планується проведення тренінгів, буде багато практики і, звичайно, супровід кваліфікованих фахівців для здійснення планів, розроблених у процесі спільної роботи.

Цікавим був виступ Ірини Конченкової, виконавчого директора ГО «Київська школа рівних можливостей», яка поділилася багаторічними результатами використання інноваційних арттехнологій у просвітницькій і виховній роботі з молоддю. Опікуваний нею Ґендерний інтерактивний театр широко відомий не лише в Україні, а й у Польщі, Німеччині та інших країнах. Конченкова розповіла також про форум-театр як ефективну форму соціальної послуги, яку буде впроваджено в Золотоноші. Її виступ супроводжувався показом коротких та яскравих відео.

Під час дискусій, в яких взяли участь Вікторія Остроглазова, начальник управління економіки, та Людмила Вареник, завідувачка сектору у справах молоді та спорту, представники громадських організацій міста та військової частини, підприємці, педагоги, учасники АТО, була обговорена тематика тренінгів та відкориговані заходи з огляду на потреби жителів міста. Перший тренінг відбудеться вже наступного тижня.

Підсумки круглого столу підвели Лариса Колос, голова правління Київської школи рівних можливостей, та Світлана Суддя, відзначивши, що у проекті зможуть взяти участь усі небайдужі до подальшого розвитку міста.

 

Додаткова інформація:

Ірина Конченкова 050 462 43 26 gender@ukr.net

Валерій Данилін, Світлана Камінська – divia.ngo2014@gmail.com