Війна і Мир: участь дітей у миротворчості

Дата: 16.12.2017

Війна і Мир: участь дітей у миротворчості

У рамках проекту, що пройде у Києві та в кількох пілотних регіонах, буде проведено низку заходів по залученню дітей до миротворчих процесів. Шляхом анкетування будуть визначені пілотні школи, які візьмуть участь у підготовці активних дітей-миротворців, проведенні спільних миротворчих акцій, зокрема Днів Миротворчості, та здійсненні власних ініціатив. Місцеві громади, українське суспільство та міжнародне співтовариство побачать війну в Україні очима дітей, почують голос дітей на захист миру на сході України. Спільно з Уповноваженим Президента з прав дитини та з керівниками місцевої влади дитячі миротворці будуть обговорювати різні аспекти попередження і протидії дискримінації стосовно дітей, розроблятимуть формати реагування на скарги і звернення щодо фактів конфліктів та жорстокого поводження з дітьми у різних ситуаціях. Підчас масових заходів буде демонструватися фільм «Війна очима дітей» та вистава, створені дітьми у рамках проекту. Учасники інтерактивного театру візьмуть участь у міжнародному театральному заході в Німеччині (Олденбург), де покажуть створену ними виставу. Також у межах проекту будуть зібрані яскраві історії участі українських дітей у волонтерських та миротворчих акціях, які увійдуть до окремої книжки і зберігатимуться в офісі Уповноваженого з прав дитини.

Юні миротворці – учасники та учасниці проекту приєднаються до щорічної Світової акції «Дзвін миру, пам`яті і радості» та UN Art for Peace Contest - художнього марафону на тему «Мир у всьому світі». Фотографії з проекту та кращі малюнки дітей будуть надіслані до Нью-Йорку для розміщення на сайті цієї акції та на виставці малюнків, приуроченій до 21 вересня – Міжнародного дня миру. В цей день о 14 годині, коли в альтанці біля штаб-квартири ОНН в Нью-Йорку пролунає «дзвін миру», відлитий з монет, зібраних для нього дітьми з шістдесяти країн світу, в усіх пілотних школах проекту (а також у тих, що приєднаються до цього руху) задзвонять шкільні «дзвоники миру», які сповіщатимуть про волю дітей, вчителів і батьків щодо встановлення миру в Україні.

Школи, які візьмуть участь у проекті і представлять звіти про свою миротворчу діяльність, отримають почесний статус і диплом «Школа миротворчості» за підписом Уповноваженого з прав дитини. Відзначені будуть і найактивніші діти-миротворці.

Проект здыйснюэться за підтримки Міністерства Закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина через Посольство Німеччини в Україні.