В Києві Стартувала Міжнародна Акція «16 Днів Проти Ґендерного Насильства»

Дата: 26.10.2018

В Києві Стартувала Міжнародна Акція «16 Днів Проти Ґендерного Насильства»

26 листопада 2018 року в Колонній залі КМДА відбувся інформаційно-просвітницький захід «Від миру в родині до миру в Україні. Зупинимо насильство стосовно жінок», який провів Київський міський центр сім’ї «Родинний дім» у рамках відкриття міжнародної акції «16 днів проти ґендерного насильства» за підтримки Київської міської державної адміністрації, Служби у справах дітей та сім’ї (КМДА). ГО Міжнародна Школа Рівних Можливостей традиційно була ініціатором та парнером акції. 

Метою акції є привернення уваги громадськості до актуальних проблем насильства за ознакою статі, виховання високих моральних цінностей у молоді, засудження проявів насильства над жінками та формування ненасильницької ідеології в суспільстві.

Учасниками та учасницями акції виступили представники влади і громади, активісти громадських організацій, батьки, освітяни, молодь навчальних закладів м.Києва.

З вітальним словом до учасників звернувся Валерій Танцюра – начальник Служби у справах дітей та сім’ї виконавчого органу Київради (КМДА). У своїй промові він зазначив, що ґендерне насильство є грубим порушенням прав людини, в основі якого лежать ґендерна нерівність, ґендерні стереотипи та прагнення домінувати. Посадовець наголосив на необхідності проведення роз’яснювальної роботи, в тому числі і серед учнів старших класів шкіл, що дозволить швидше викоренити явища насильства. Він подякував всім за участь у акції та звернув увагу школярів, що чим раніше вони усвідомлять, у чому проблема насильства, тим гармонічнішим і щасливим буде їхнє подальше життя. 

Захід відкрився виступом Гендерного інтерактивного театру Міжнародної школи рівних можливостей  «Квіти кохання» у виконання учнів гімназії «Міленіум» № 318.  

Козлова Галина Михайлівна – директорка Київського міського центру сім’ї «Родинний дім» у своєму виступі відзначила, що сім’я для кожної людини – це джерело любові, підтримки і щастя, і в ній немає місця насильству. «Безумовно, прояви насильства – ганебне явище. І дуже боляче, коли насильства зазнають найслабші: жінки та діти. Ситуація в нашій країні загострилась у зв’язку з військовими діями та певними економічними обставинами. І фактично кожна третя жінка зазнає насильства. До нас звертається багато дівчат, які прагнуть жити у суспільстві, де немає таких явищ. Сьогодні молодь заявляє чітко: ми не хочемо жити в суспільстві, де є насильство. Вони беруть відповідальність на себе та засуджують насильство», – зазначила Козлова Г.М.

Під час заходу учні загально-освітніх шкіл м. Києва презентували свої творчі доробки з питань протидії насильству за ознаками статі. Це були виступи, колажі, театралізовані мініатюри, відеофільми, інше. В своїх презентаціях учні руйнували ґендерні стереотипи, висловили прагнення жити в толерантному суспільстві без війни та закликали дорослих припинити насильство щодо жінок та дітей. А вихованці та викладачі Київського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою представили свій досвід волонтерської співпраці із Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району щодо протидії та запобігання насильству.

Під час заходу відбувся флеш-моб «Наші долоньки проти насильства», діти «на долоньках» писали свої пропозиції щодо покращання ситуації. В холі працювала фото-зона, де кожний/кожна мали можливість донести свій меседж: «Я – проти насильства!», «Молодь України за світ без насильства!», «Насильству не має виправдання!», «Сила чоловіка в турботі про родину!».

Захід завершили учні спеціалізованої школи №187 виставою Гендерного інтерактивного театру «Хочемо жити без війни!», яка не залишила байдужим жодного глядача. Адже питання збереження миру актуальне сьогодні як ніколи. 

Наприкінці акції представники шкіл отримали подяки за підписом заступника голови Київської міської державної адміністрації та подарунки.