Проведено захід «Сьогодні - Просто Дівчата, Завтра - Миротворниці»

Дата: 29.10.2014

Проведено захід «Сьогодні - Просто Дівчата, Завтра - Миротворниці»

28 листопада у Колонній залі Київської мерії пройшла ініційована Київською школою рівних можливостей унікальна подія – Перший дівочий форум, який об’єднав понад 200 дівчат з одинадцяти навчальних закладів столиці. Цей захід відбувся в рамках Міжнародної кампанії «16 днів проти ґендерного насильства». У фокусі уваги були питання миру та безпеки України, ґендерної рівності та справедливості.

Захід відкрила заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко, яка відзначила, що «цього року акція відбувається на виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» та відповідного Національного плану дій на період до 2020 року. Її ключова мета – привернути увагу громадськості до проблем дівчат і жінок у ситуації військових конфліктів, а також участі жінок у всіх сферах соціального життя на рівні з чоловіками».

Захід, підтриманий КМДА, пройшов у тісному партнерстві зі Службою у справах дітей та сім’ї КМДА, КМЦС «Родинний дім», громадськими організаціями: ВМГО «НОСУ», «Федерація жінок за мир в усьому світі», Громадська Ліга «Україна-НАТО», а також з Інформаційно-творчим агентством «Юн-Прес».

Дівчата-учасниці, працюючи у 10 тематичних групах, «приміряли» на себе ролі жінок у різних сферах діяльності: політиці, військовій справі, волонтерській, міжнародній і правозахисній діяльності, в журналістиці та роботі з молоддю. Спільно з відомими жінками-професіоналами дівчата сформулювали і презентували основні завдання, механізми вирішення питань рівності та справедливості, власної участі у миротворчих процесах. Фактично вони розробили пакет пропозицій щодо конкретних дій для  впровадженні положень зазначеної резолюції.

Окремо працювала  секція «Преса». Учасниці секції в спеціальній зоні брали інтерв’ю у ВІП-гостей – професійних представниць секцій щодо існуючої на сьогодні ситуації у зазначеній професії/сфері діяльності, а також з питань участі представниць даної професії/сфери у розвитку ґендерної культури та миротворчих процесів у молодіжному середовищі. Усі напрацювання учасниць заходу були оперативно розміщені на сторінці у Фейсбуці.

Завершенням форуму став виступ Ґендерного інтерактивного театру Школи рівних можливостей з новою виставою «Їхнє життя змінила війна».

Соціальна дівоча акція є першим кроком у проведенні широкої інформаційної кампанії, яка в подальшому пройде в усіх районах міста Києва.

Захід відбувся в рамках проекту «Резолюція 1325 як інструмент утвердження рівності, справедливості, миру», що здійснюється Київською школою рівних можливостей за підтримки Українського жіночого фонду.