Стоп насильству!

Дата: 11.12.2016

Стоп насильству!

Школа Рівних Можливостей дуже важливим аспектом просвітницької роботи з протидії ґендерному насильству вважає співпрацю з громадськими центрами «Чоловіки проти насильства», які утворилися в ряді областей за підтримки Програми рівних можливостей ПРООН. За їх прикладом у 2002 році ми започаткували молодіжний рух «Юнаки проти насильства».

Використовуючи досвід чоловіків, зокрема свого наставника Юрія Онишка, юнаки Школи Рівних Можливостей стали активними учасниками та пропагандистами руху за формування ненасильницьких стосунків у суспільстві. Ініціативна група, на чолі якої впродовж кількох років був тренер-волонтер ШРМ Олександр Якубовський, своїм основним завданням вважала розгортання мережі «Юнаки проти насильства» з метою поширення ідеї нових ґендерних стосунків у суспільстві та сім'ї та нових ґендерних ролей юнаків і чоловіків задля формування соціуму без насильства.

“Юнаки проти насильства” у своїй щоденній роботі (під час проведення тренінгів, масових акцій, участі у виставах Ґендерного інтерактивного театру та форум-театру) засуджують будь-які форми й прояви агресії і в сім’ї і в суспільстві, беруть активну участь у формуванні нової громадської думки і нових ненасильницьких стандартів життя.

У співпраці з центрами чоловіків юнаки відпрацьовували підходи й методики, обмінювалися досвідом під час семінарів та міжнародних конференцій. У Херсонському центрі за нашої підтримки був створений власний ґендерний інтерактивний театр та форум-театр. Вінницька організація опікувалася юнаками ШРМ у своєму регіоні.

Нового змісту рух набув у 2007-2008 роках, коли Школа Рівних Можливостей спільно з Міністерством у справах сім’ї, молоді та спорту за підтримки Трастового фонду ООН здійснювала проект “Насильство стосовно жінок: ефективність та системність протидії”.

Участь чоловіків і юнаків у національному й регіональному механізмах з протидії насильству в сім’ї ми вважаємо важливою складовою боротьби з насильством. То ж рух «Юнаки проти насильства» у травні 2008 року цілком закономірно включився в Національну кампанію «Стоп насильству!».

Сьогодні рух очолює тренер-експерт ШРМ Сергій Сидорів, викладач Івано-Франківського університету. E-mail: sydorid@ahoo.co.uk

Довідкова інформація

У розвиток ідеї окремих регіональних центрів 4 березня 2009 року в рамках Національної кампанії «Стоп насильству!» в Україні створено Національну мережу чоловіків-лідерів проти насильства, які об’єдналися задля привернення уваги суспільства та подолання цього ганебного явища.

До її складу увійшли відомі українські політики, спортсмени, митці, громадські діячі, які беруть активну участь у суспільному житті країни.

На прес-конференції з нагоди відкриття мережі виступили срібний призер Олімпійських ігор з плавання Денис Силантьєв, багаторазовий чемпіон світу та Європи з плавання Олег Лісогор, заступник Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Ростислав Карандєєв, заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко, народний артист України Остап Ступка, журналіст Данило Яневський, представники міжнародних та неурядових організацій, які працюють в Україні.

До Національної мережі чоловіків-лідерів проти насильства приєдналися Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко, Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка, Народний депутат України Олег Зарубінський, футболіст Київського «Динамо» Андрій Гусін, засновник видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га» Іван Малкович, народний артист України Богдан Бенюк та багато ін.

У 2009 році Організація Об’єднаних Націй у всьому світі відзначала Міжнародний жіночий день під гаслом «Жінки і Чоловіки: єднаймося заради припинення насильства щодо жінок».

Чоловіків хвилюють тривожні тенденції загального занепаду інституту сім’ї в країні, деформації стосунків у сім’ї та негативні зміни у статусі жінки в родині, згубний вплив масової культури на формування нових стереотипів поведінки в сім’ї. Учасники мережі зійшлися на думці, що нагальним є повернення традиційно високого статусу жінки в українській родині.

Особливе занепокоєння викликають випадки насильства в умовах економічної кризи, коли якраз здорова сім’я має стати тим чинником, який мінімізує вплив кризи.

Учасники Національної мережі чоловіків-лідерів проти насильства висловилися за розробку нового законодавства щодо запобігання насильству в сім’ї, запропонували провести потужну національну медіакампанію проти насильства, на рівні уряду організувати дієву «гарячу» лінію для протидії насильству, розробити реальні механізми роботи з кривдниками та надання допомоги жертвам, започаткувати програми навчання журналістів та представників влади різного рівня, активно запозичувати позитивний досвід інших країн.

Організатори проведення заходу: Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту, підкомітет з міжнародно-правових питань та ґендерної політики Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні (спільний проект Програми розвитку ООН та Європейського Союзу).

Джерело: Прес-служба Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту

 

Список громадських організацій «Чоловіки проти насильства»

 

Вінницька міська громадська організація «Чоловіки проти насильства»

Голова Володимир Козлов

Тел/факс: (0432) 35-85-60, (067)909-10-65

E-mail: progress@mail.vinnica.ua

 

Київський центр "Чоловіки проти насильства"

Голова Юрій Онишко

Тел/факс: (044) 468-50-68/36, (067) 706-44-61

E-mail: yukka@online.com.ua

 

Луганський центр "Чоловіки проти насильства"

Голова Валерій Архіпов

Тел/факс: (0642) 34-76-26, (050)528-48-62

E-mail: chpn@yandex.ru

 

Ужгородський центр «Чоловіки проти насильства"

Голова Володимир Башкірєв

Тел/факс: (03122) 321-09, 8(050)641-18-39

E-mail: ovita2002@maiol.ru

 

Херсонський обласний громадський центр «Чоловіки проти насильства"

Голова Дмитро Федорінов

Тел. (0552) 55-20-64, 55-40-30

E-mail: magainstviolence@mail.ru