Міжнародний день зниклих безвісти дітей

Дата: 06.06.2022

Міжнародний день зниклих безвісти дітей

Його головна ідея – привернути увагу світової громадськості до пошуку дітей, які зникли безвісти, а також висвітлення проблематики насилля над дітьми. Символом цього дня є маленька квіточка – синя незабудка. Назва рослини говорить за себе: не забувай, памʼятай мене!

Ініціатива проведення цього Дня виникла спочатку у США, а потім з 2002 року підтримана Європейським центром зниклих і таких, що зазнали сексуального насильства, дітей. Уперше в Україні Міжнародний день зниклих дітей відзначається з 2019 року за ініціативи всеукраїнської громадської організації «Магнолія».

Найчастіше причиною зникнень є складні стосунки з батьками через те, що діти тікають з дому, аби довести свою незалежність та самостійність. Викрадачі, щоб заманити дитину, використовують різні способи: представляються знайомими батьків і намагаються відвести дитину до них на роботу або просять дитину показати дорогу, пропонуючи солодощі тощо. Оскільки Ви не можете знати про наміри оточуючих, то повинні докласти максимум зусиль, щоб убезпечити дитину, адже ваша дитина – це насамперед ваша відповідальність.

Будьте постійно поруч, дотримуйтесь  ПРОСТИХ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ