День Миру В Спеціалізованій Школі № 187

Дата: 28.10.2014

День Миру В Спеціалізованій Школі № 187

У межах кампанії «16 днів проти ґендерного насильства» Школа Рівних Можливостей ініціювала проведення Дня Миру в спеціалізованій школі № 187 м. Києва. Адміністрація цієї школи проводить з учнями велику просвітницьку та миротворчу діяльність:  діти пишуть  листи воїнам АТО, роблятьть оберіги, малюнки, збирають книжки та речі, виготовляють солодощі тощо. 

На знак подяки бійці передали в школу прапор України з передової. Воїни АТО – постійні та очікувані гості школи, приходять на всі урочисті події та просто зустрічаються зі школярами, щоб учні знали, що відбувається на сході країни.

Понад 120 хлопців і дівчат взяли участь у художньому флеш-мобі «НІ! війні», створивши 40-метрове полотнище з дитячих малюнків. Свято відкрила Посол Миру, заступник головного редактора видавничого дому «Справи сімейні» Людмила Грабовенко. Вона взяла на себе зобов’язання відвезти це полотнище на передову, де воно стане оберігом для наших воїнів.

Учні старших класів були запрошені до діалогу за методикою форум-театру. Вистава «Їхнє життя змінила війна», запропонована для обговорення та пошуку виходу з кризової ситуацію, є дуже емоційною та гострою. Вона змушує присутніх відчути «подих» війни в мирному Києві та замислитися над тими трагедіями, з якими нерідко стикаються наші громадяни на Донбасі. Їх сьогодні називають внутрішньо переміщеними особами (ВПО), вони живуть поруч з нами і потребують нашої теплоти й розуміння. Про це вистава. Її поставили студенти театрального факультету Микола Білковський та Володимира Куляк, головну роль грає Катя Погребняк, дівчинка з Донецька. Роль джокера виконує також представниця ВПО Ірина Воротнікова. Актори – учні 9-ого классу: Ольга Дронь, Михайло Гаврилов, Марія Копишинська, Микола Кожеченков, Денис Горобець, Сергій Пількевия, Андрій Вікторук, Дар’я Бекетова, Олександра Швець –  брали участь в обговоренні і пропонували свої варіанти поведінки головної героїні. Незважаючи на те, що головна героїня – дівчина, на заміни виходили  та активно пропонували свої рішення хлопці.

Захід відбувся в рамках проекту «Резолюція 1325 як інструмент утвердження рівності, справедливості, миру», який реалізується за підтримки Українського жіночого  фонду.