Чи Приєднається Місто Золотоноша До Самоорганізованої Мистецької Ініціативи ДЕ НЕ ДЕ?

Дата: 15.01.2015

Чи Приєднається Місто Золотоноша До Самоорганізованої Мистецької Ініціативи ДЕ НЕ ДЕ?

Чи приєднається місто Золотоноша до самоорганізованої мистецької ініціативи ДЕ НЕ ДЕ?"Люби та знай свій рідний край" – це тематичний заголовок шкільних творів, використовуючи який, учасники самоорганізованої мистецької ініціативи ДЕ НЕ ДЕ іронізують та вдаються до смислових радянських патернів у прагненні наповнити їх новим змістом, перетворюючи старі поняття та занедбані об’єкти на щось нове й модернове.

Саме представники шкільної спільноти Золотоноші, молоді люди творчого спрямування й покликання вивчають сьогодні матеріали учасників акції і шукають шляхи приєднання до неї.
Члени творчих експедицій вже відвідали ряд невеликих міст у різних регіонах України: Хабне, Орбіта, Лубни, Новгород-Сіверський, Лисичанськ, Рубіжне, Сєвєродонецьк, Шостка, Херсон, Олешки, Гола Пристань та інші. Вони досліджували вплив декомунізаційних процесів на трансформацію міського середовища, а також питання репрезентації історії у публічному просторі.

Здебільшого у експедиціях беруть участь митці, які працюють із публічним мистецтвом, і послуговуються у своїй творчості досить специфічною візуальною мовою. Художники і представники громад працюють колективно, кожен із свого боку розкриваючи особливості обраних міст, створюючи таким чином об`ємний образ обраного місця чи об’єкту.
У процесі роботи та взаємодії з місцевими громадами, представниками влади, художники своїми роботами актуалізують питання культурної та субкультурної спадщини, а також занедбаних об`єктів соціальної та культурної інфраструктури, надаючи їм нове життя.

Об’єднавши усі експедиції під доступними хештегами #любитазнайсвійріднийкрай#denede #денеде учасники поставили собі за мету проводити їх регулярно. Проста і впізнавана назва важлива тим, що певною мірою визначає форму репрезентації досліджень.

Серед учасників експедицій ДЕ НЕ ДЕ: Enjoy, Андрій Бойко, Георгій Бабанський, Катерина Берлова, Дана Брежнева, Стас Волязловський, Володимир Воротньов, Ольга Гончар, Олександр Долгий, Наталка Дяченко, Жанна Кадирова, Любов Кнорозок, Олександр Курмаз, Максим Лижов, Люся Іванова, Юлія Макаренко, Леонід Марущак, Євгенія Моляр, Сергій Моргунов, Максим Попов, Олексій Радинський, Андрій Рачинський, Даніїл Ревковський, Олексій Романенко, Денис Рубан, Анна Сорокова, Аліна Якубенко.

Частина матеріалів експедицій ДЕ НЕ ДЕ доступна на Facebook сторінці ініціативи ДЕ НЕ ДЕ та зібрана під хештегами #любитазнайсвійріднийкрай, #denede #денеде

Запрошуємо всіх бажаючих приєднуватися до ініціативної групи ДЕ НЕ ДЕ в Золотоноші.