Контакти +38 (050) 462-43-26
Дата: 15.12.2018
В рамках акції у Школі Рівних Можливостей 4 грудня відбувся тренінг «Економічне насильство в сім’ї, його причини і шляхи подолання» Учасники та учасниці тренінгу – студентська молодь, жінки, які перебувають у декретній відпустці, освітяни, жінки, яким була цікава тема тренінгу. Серйозна розмова про економічне насильство в сім'ї. Його жертви дуже часто не вважають себе такими, що потерпають, і навіть виправдовують своїх насильників: чоловік багато працює, годувальник, приносить продукти в сім’ю, йому видніше, як потрібно витрачати гроші...
Звинувачують себе (не заслужила, не впоралася, не стрималася, нагрубила ... словом, «по заслугах» і «отримала» ...). Відома картина. Дуже сумна. Тема надзвичайно актуальна, учасниці усвідомлювали, що їм бракує знань і необхідної інформації, щоб об’єктивно оцінити ситуацію, заручницями якої вони фактично стали.
Коротке резюме. Ти мріяла про велике і світле кохання на все життя. Ти виходиш заміж, народжуєш дитину і в один прекрасний день розумієш, що потрапила в пастку: раптом колись люблячий, щедрий і турботливий чоловік вирішив, що ти занадто марнотратна і не маєш права без його дозволу купити собі светр. Ти все одно сидиш вдома, він тобі не потрібен. Почав докоряти грошима, намагається контролювати кожен твій похід в магазин, вимагає звіту про всі твої покупки. Знай – ти стала жертвою економічного насильства. Статистика нещадна: 70% жінок піддавалися хоч раз в житті тому чи іншому виду насильства: фізичному, психологічному, сексуальному або економічному.
Дехто з присутніх змушений був визнати, що у них уже є «комплекс жертви», який включає почуття провини за те, що відбувається, виправдання дій партнера та низьку самооцінку. З комплексом жертви дівчата не народжуються, жертвою стають в силу цілого ряду факторів. Якщо ти раніше була впевненою в собі, задумайся, чому ти зараз не така, може це пов'язане з післяпологовою депресією, втратою роботи, або твій чоловік підірвав твою віру в себе, йому якимось чином вдалося переконати тебе, що ти – нікчемна істота , яка без нього пропаде. Сьогодні він вдається до психологічного насильства, контролю за всіма твоїми діями, ображає, принижує, може ігнорувати твої прохання. Головна його мета – самоствердитися за твій рахунок, принизивши тебе і відчуваючи свою владу. Так, влада – це те, що йому потрібно, щоб відчувати себе значущим. Як ти вже зрозуміла, ця людина сповнена комплексів і нереалізованих амбіцій. Економічне насильство – це коли тобі доводиться:
Ситуація тобі знайома? Що ж робити?
Найцікавішою інтригою тренінга стало визнання тренерки – польської кинорежисерки, експертки Агнешки Холланськи, що вона сама пережила все, про що йшлося вище. І навіть більше… Сьогодні вона успішна, щаслива жінка, мати і дружина. Її життя може служити прикладом для українських жінок.
Тренінг був цікавий не лише для одружених жінок. Активну участь в обговоренні піднятих проблем взяли студенти і студентки. Коли дівчата наводили реальні приклад из життя тих подруг, які змушені були покинути навчання заради сім’ї, хлопці були обурені. Сьогодні вони засуджують тих чоловіків, які чинять насильство в сім’ї. Хочеться вірити, що й завтра вони розумітимуть і поважатимуть своїх дружин і подруг.
+38 (050) 462-43-26
+38 (044) 275-14-68
03141, Україна, м. Київ, вул. Волгоградська, 23, оф. 32