День жіночої емансипації

Дата: 30.05.2022

День жіночої емансипації

30 травня День жіночої емансипації або, як його ще називають, День емансіпе. Емансипація жінок — це надання жінкам рівноправності в суспільному, трудовому та сімейному житті. Рівноправність передбачає право жінок на освіту, право обирати і бути обраною до державних органів влади, право на працю і рівну зарплату з чоловіками. Є дві версії виникнення цього свята, перша – цього дня в 1431 році була спалена на вогнищі Жанна Дарк, друга – у 1932 році 30 травня у Німеччині був прийнятий “Закон про юридичне становище жінок-чиновників”.

Однією з найбільш легендарних і незаслужено забутих жінок була цариця-фараон Мааткара Хатшепсут. Вона одноосібно правила з 1525 (до н. е.) і до 1503 року., які присвятила відродженню своєї держави.

У 1960 році в Шрі-Ланці главою уряду стала жінка, Сірімаво Бандаранаїке, а зараз жінки успішно керують такими державами, як Литва Німеччина, Норвегія, Фінляндія, Ірландія, Нідерланди, Данія, Англія, Швеція, Австрія.

Однією з найяскравіших емансіпе була відома німецька актриса та модель Марлен Дітріх. Вона ввела в жіночий гардероб «чоловічий» брючний костюм.

Емансипація народжує таке поняття, як «фемінізм». Якщо процес емансипації передбачає звільнення від гніту і залежності, то фемінізм – це суспільно-політичний рух, метою якого є надання жінкам всієї повноти громадянських прав.

Пропонуємо дізнатись декілька важливих фактів  ПРО ЕМАНСИПАЦІЮ ЧЕРЕЗ ФАКТИ ТА ЦИФРИ