12 червня-День боротьби з дитячою працею

Дата: 10.06.2022

12 червня-День боротьби з дитячою працею

Всесвітній день боротьби з дитячою працею встановлений Міжнародною організацією праці (МОП) задля привернення уваги громадськості, світової спільноти та національних урядів до проблем дитячої праці та необхідності здійснення заходів щодо її ліквідації.

Відповідно до визначення Міжнародної організації праці моніторинг дитячої праці це активний процес по зупиненню використання дитячої праці, який включає в себе здійснення регулярних моніторингових візитів з метою ідентифікації дітей, які працюють, проведення оцінки ризиків, на які вони наражаються, подальший нагляд за цими дітьми, проведення з ними просвітницької та профілактичної робіт. Під дитячою працею розуміється робота, виконання якої небезпечне й шкідливе для дитини і заборонено міжнародним та національним законодавством.

Праця дітей національним законодавством не заборонена, але її застосування має відповідати нормам Кодексу законів про працю України. Пропонуємо вам дізнатися  Декілька фактів про дитячу працю 

 

Пам’ятайте, діти, які працюють у надто ранньому віці, понад встановлену тривалість робочого дня, в умовах, що є шкідливими для їх здоров’я і для їх фізичного й розумового розвитку, позбавлені дитинства і майбутнього!