Амбасадорки європейських змін: результати спільних дій

Дата: 21.11.2023

Амбасадорки європейських змін: результати спільних дій

Друзі! Шановні  амбасадорки і амбасадори європейських змін!

Сьогодні, 28 вересня,  відбувся підсумковий онлайн круглий стіл за участі головних стейкхолдерів.  

Захід ініційований Київською Школою Рівних Можливостей спільно з нашими партнерами: Уманським державним педагогічним університетом ім. Павла Тичини

Відкрила круглий стіл і модерувала його  Алла Войтовська, доктор філософії, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

З вітальним слово від Урядової уповноваженої з гендерної політики виступила Галина Жуковська, старша референтка Апарату Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики. Вона наголосила на важливості і актуальності  роботи, яка була зроблена нашими амбасадорками в рамках проведеного дослідження і в межах здійснення ініціативи «Амбасадорки європейських змін».

Про можливості і перспективи для молодих лідерів і лідерок, які сьогодні пропонує Міністерство молоді та спорту України, нашим амбасадоркам і амбасадорам розповіла Валентина Коляда, начальник відділу сприяння розвитку молоді та утвердження здорового способу життя.

 Від Національної Ради Жінок України та Спілки Жінок України учасниць та учасників круглого столу привітала Леокадія Герасименко, голова правління Спілки Жінок України, членкиня президії НРЖУ. Вона високо оцінила рівень підготовки амбасадорок, наголосивши на актуальності нашої ініціативи в цей важкий для України час і на важливості спільних дій заради перемоги у війні з рашистами та заради відродження України у новій якості в європейському спітоваристві.

Про учать  майбутніх амбасадорок у моніторингу Національної стратегії у сфері прав людини розповіла Лариса Колос, голова правління Київської Школи Рівних Можливостей. Вона визначила місце України в європейських процесах, роль Української національної платформи у Форумі східного партнерства, в тому числі, й силу маленьких кроків дівчат-амбсадорок, які наближають нашу країну до вступу в Євросоюз.

Про міжнародну взаємодію у підтримці інклюзивної молоді говорили з Сергієм Сидорівим, кандидатом педагогічних наук, викладачем Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, виконавчим директором проєкту  "Без кордонів: розвиток та підтримка інклюзивної освітньої спільноти".

Роль Міністерства освіти і науки у реалізації Національної стратегії у сфері прав людини, зокрема у захисті прав дітей, висвітлила Тетяна Тарасова, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Інституту проблем виховання Національної Академії педагогічних наук України.

Решта виступаючих говорили про різні аспекти в підготовці амбасадорок, у розвитку Руху амбасадорок як в Україні, так і в європейському масштабі.

Рішення круглого столу: остаточний варіант дослідження буде переданий всім основним, а також Міністерству юстиції для врахування нашої частини моніторингу при формуванні національного звіту за 2023 рік.

Нагадуємо  тему дослідження:

«Перспективи відновлення України шляхом залучення до активних дій з виконання Національної стратегії у сфері прав людини найменш захищеного під час війни прошарку українського соціуму - жінок і дівчат з інвалідністю, які в рамках реалізації ініціативи отримають статус Амбасадорок європейських змін».

 

Завантажити можна тут: Аналітичний звітРезюме(укр) або Резюме(анг.)!