Адвокасі

У рамках постійно діючого проекту "Адвокасі без кордонів" надається допомога жінкам у встановленні батьківства і стягненні аліментів із громадян інших країн. Так, через Міжнародну асоціацію незалежних адвокатів було встановлено батьківство дитини української громадянки С. 25 років з Полтави, яка стала жертвою сексуальної експлуатації в Німеччині і яку вагітною батько майбутньої дитини спровадив із країни.

Юристи з Німеччини, які входять до складу Асоціації, змогли не тільки довести, хто є батьком, але і домоглися призначення аліментів на дитину, а також установили громадянство (німецьке). Мати отримала право повернутися з дитиною до Німеччини як опікун свого сина.

Ця історія - не типова для потерпілих від торгівлі людьми, проте вона яскраво свідчить, що права жінок не тільки можна, але і потрібно захищати.

Друга історія стосується жінки, що постраждала від нелегальної трудової міграції у Греції. Громадянка М. 36 років з Харкова працювала прачкою на комбінаті, обслуговуючому мережу місцевих ресторанів. По 14 годин на добу вона виводила плями на особливо брудній білизні шкідливими для здоров'я препаратами. Спочатку у М. почалася алергія шкіри рук і обличчя, пізніше від отруйних випаровувань виникла хвороба легенів. Але М. вимушена була відпрацьовувати "борги", проживаючи і працюючи в напівтемному підвальному приміщенні...

Коли М. зовсім захворіла, їй "допомогли" повернутися на батьківщину. Повернулася до Харкова жінка хворою, розбитою хворобою через рік виснажливої роботи і практично без грошей, які тепер потрібні були їй на лікування.

Завдяки допомозі міжнародних юристів був встановлений власник пральні, який порушував усякі людські права. Він був притягнений до відповідальності, його примусили повністю розрахуватися з потерпілою і виплатити їй компенсацію за втрачене здоров'я. Юристи змогли переконати людей, котрі знали М. в Греції, свідчити на її користь.