Антикризовий центр МАЯК

Від роботи з широкою аудиторією і цільовими групами через тренінги, тематичні дискотеки, Ґендерний інтерактивний театр ми прийшли до необхідності працювати з окремою особистістю. Саме це спонукало нас створити антикризовий центр, де дітей можуть вислухати спеціально підготовлені тренери-консультанти такого ж віку. Відкрити центр змусило саме життя, коли слухачі й слухачки наших тренінгів почали приходити до нас на неформальні бесіди або за порадами. "МАЯК" з’явився на базі загальноосвітніх шкіл м. Києва, де ми проводили тренерську роботу. Унікальність цього центру полягає у тому, що консультації тут надають підлітки підліткам за принципом "рівний - рівному" та на основі гендерної чуйності.

Центр "Маяк", що розшифровується як "молодіжне альтернативне "Я" – консультування", - це, в першу чергу, допомога в пошуку шляхів вирішення конфліктів. Після тренінгів, які проводять тренери ШРМ, учасники та учасниці тренінгів шукають з ними більш тісних контактів і розповідають про свої проблеми.

При вирішенні більш складних ситуацій, коли потрібне втручання дорослих, використовується досвід психологів, тренерів-наставників, які працюють у ШРМ. І тут є два шляхи продовження роботи: її веде юний тренер або продовжує психолог чи соціальний педагог (у випадках, коли дитина потерпає від домашнього насильства, коли мова йде про наркотики або іншу загрозу для життя тощо).

Переваги надання психологічної допомоги за принципом "рівний - рівному" полягають ще і в тому, що діти, які виконують функцію консультантів, зазвичай не втратили уважність, співчутливість, відкритість, віру в свої сили і мають величезне бажання реально допомогти тому, хто опинився в скрутній ситуації.

Проект визнаний найкращим у конкурсі "Волонтер року - 2003" в місті Києві.