Війна І Мир: Участь Дітей У Миротворчості

Дата: 15.12.2017

Війна І Мир: Участь Дітей У Миротворчості

У День Святого Валентина, який так люблять відзначати діти і молодь, у Київській гімназії «Міленіум» № 318 пройшла соціально-мистецька акція, під час якої діти перекинули місточок між трьома найдорожчими на сьогодні цінностями: Мир, Творчість і Любов.

Акції передувала міжрегіональна експертна зустріч у рамках проекту «Війна і Мир: участь дітей у миротворчості», що здійснюється за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини через Посольство Німеччини в Україні.

Захід знаменує розгортання миротворчого руху серед дітей, які  разом з дорослими потерпають від військового конфлікту, пропускаючи важкі події крізь свої серця і прагнучи не лишатися осторонь того, що відбувається на сході нашої країни. Він був ініційований Київською Школою Рівних Можливостей та ГО «Дивія» спільно з Київською міською службою у справах сім’ї та дітей, Київським міським центром сім’ї «Родинний дім». В заході взяли участь представники Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ГО «Федерація жінок за мир у всьому світі», Національної Ради Жінок України, Видавничого дому «Справа сімейні» та партнерських громадських організацій з Дніпра, Мелітополя, Маріуполя, Костянтинівки, Краматорська, Золотоноші.

·   Як наблизити мир, не чекаючи закінчення війни?

·   Як досягти порозуміння між частинами українського суспільства з різними точками зору та позиціями? Як попередити конфлікти всередині громади? Як досягти порозуміння?

·   Як долучити якомога більше дітей до миротворчості?

Ці питання були в полі обговорення учасників та учасниць акції, щоб глибше усвідомити свої основні завдання, механізми вирішення питань рівності та справедливості, власної участі у миротворчих процесах тощо…

Колектив гімназії вже сьогодні бере активну участь у допомозі учасникам АТО, переселенцям зі сходу, своїм підшефним – дитячому садку і школі, що знаходяться у зоні військового конфлікту… До цієї роботи залучені вчителі та батьки, в тому числі матері дітей-переселенців, які навчаються у цій школі. Щоб по-справжньому зрозуміти, що таке миротворчість сьогодні і в яких формах вона виявляється, – далі будуть тренінги, зустрічі з експертами, діалоги.

Актуальність заходу продиктована резолюцією Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека», на виконання якої в Україні минулого року прийнято відповідний Національний план дій. Діти сформулюють пропозиції щодо конкретних власних дій для впровадження положень цієї резолюції.

Сьогодні потенціал дітей у миротворчості недооцінений. Дитяча миротворча акція  є початком проекту, який здійснюватиметься упродовж 2017 року в місті Києві, а також у п’яти регіонах України.

Театр Школи Рівних Можливостей силами учнів спеціалізованої школи № 187, яка також включилася в миротворчий дитячий рух, показав форум-спектакль «Вечір, який змінив усе». Формат вистави передбачає обговорення та пошук виходу з кризової ситуації для головної героїні. Вистава, яку поставили студенти театрального факультету Микола Білковський та Володимира Куляк, змушує присутніх відчути «подих» війни в мирному Києві та замислитися над тими трагедіями, з якими нерідко стикаються наші громадяни, зокрема жінки і дівчата, на Донбасі. Їх сьогодні називають внутрішньо переміщеними особами (ВПО), вони живуть поруч з нами і потребують нашої теплоти, любові й розуміння.   

Після вистави учні гімназії № 318 та школи № 187, на чолі з директором школи Світланою Максимець; заступником директора Послом Миру Ольгою Ходацькою; а з також Тетяною Тарасовою, представницею Національної Ради Жінок Україні, та Людмилою Грабовенко, Послом Миру, заступником генерального директора видавничого дому «Справи сімейні»,  відвезли подарунки та зроблені руками дітей «валентинки» у військовий госпіталь, де їх радо зустріли учасники АТО.

Участь у заході взяли: Ірина Сидоренко, директор гімназії «Міленіум»; Ярослава Колобова, директор Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; Галина Козлова, Посол Миру, директор КЦС «Родинний дім»; Людмила Грабовенко, Посол Миру, заступник генерального директора видавничого дому «Справи сімейні»; Тетяна Коцеба, Посол Миру, голова правління ГО «Федерація жінок за мир у всьому світі»; Тетяна Тарасова, член правління Національної Ради Жінок України; Лариса Колос, голова правління ГО «Київська Школа Рівних Можливостей»; експерти проекту з ГО «Дивія» Валерій Данилін та Світлана Камінська, а також представники партнерських громадських організацій з Києва, Дніпра, Мелітополя, Маріуполя, Костянтинівки, Краматорська, Золотоноші.

 

Ірина Конченкова, керівник проекту

т. 050 184 92 92

gender@ukr.net