Контакти +38 (050) 462-43-26
Дата: 02.06.2021
Ось і підійшла до завершення наша робота в школі.
Мої останні тренінги. Працюю з учнями шостих класів та одного восьмого.
За плечима майже місяць роботи, відчувається втома і натхнення одночасно. Іду до дітей з важливою інформацією. Розумію, що від мене залежить, чи сприймуть вони її…
Тренінги відбулися і інформація знайшла свого слухача.
Зазвичай, є діти, яким все цікаво, які майже повністю занурювались у тему, проникались проблемою та активно приймали участь в роботі задля спільного результату.
Були й діти, яким це не дуже цікаво (позиція «мене це стосується» або «»зі мною не трапиться нічого подібного». Тому моя задача була донести ДО НИХ важливість цієї проблеми і те, що це трапляється майже не щодня і жертвою сексуального насильства може стати кожен і кожна.
Висновки моєї тренерської роботи:
Я почула дуже багато різних думок і вражень, щодо доцільності наших тренінгів. І більшість із них позитивні.
Чимало дітей чули про сексуальне насильство, і вони бажають бути ще більше проінформованими в цій темі, щоб мати різні варіанти шляхів виходу з небажаних ситуацій.
Учні наголошують на важливості підіймати таку тему час від часу.
Статистика важлива. Є діти, які не усвідомлюють масштабність проблеми.
Долати суспільні стереотипи щодо сексуального насильства в цілому та стосовно дітей важко але вкрай необхідно! Ця тема не може бути забороненою в суспільстві. Про це треба говорити. Це не соромно. Проблема існує. І діти все розуміють, бачать, стикаються з проявами насильства в реальному житті.
І найважливіший, особисто мій висновок –в школі просто необхідна сексуальна освіта.
Діти просять про це! Вони чекають на тренінгові програми, позакласні заняття, якісь заходи на дану тему. У відповідь дорослі мовчать, і дітям нічого не залишається, аніж знайти відповіді на свої питання в Інтернеті… А це не завжди вірно. Тому важливо їм надати правдиву та корисну інформацію.
Я дуже задоволена результатом проведеної роботи. Діти дуже розумні, і вони знають більше, аніж думають дорослі. Після тренінгів, в перервах, у вільний час ми продовжували з ними обговорювали теми, пов’язані із сексуальним насильством щодо дітей. У дітей є питання, їм важливо це проговорити і, безумовно, недостатньо одного тренінгу…
Але кожна дитина, і я також, зробили багато відкриттів в цій темі. Це був колосальний досвід, і я щиро дякую кожній дитині за роботу, за знання та за людяність, яку вони бережуть всередині себе.
Заходи відбуваються в рамках проєкту «Захист прав дітей: АРТ-технології надихають» за підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні. »
+38 (050) 462-43-26
+38 (044) 275-14-68
03141, Україна, м. Київ, вул. Волгоградська, 23, оф. 32