Байдужі дорослі і скривджені діти

Дата: 25.04.2021

Байдужі дорослі і скривджені діти

Захист прав дитини: байдужість дорослих і скривджені діти

Захист дітей від усіх форм насильства є основним правом, яке гарантується Конвенцією про права дитини та іншими міжнародними договорами та стандартами з прав людини. Однак попри все це насильство залишається реальною частиною життя дітей у всьому світі. Воно стосується дітей, незалежно від їх економічних та соціальних рівнів, культури, релігії або ж етнічної приналежності.

Діти, до яких торкнулося насильство, часто стають замкненими в собі, бояться розповісти про жахливий випадок, який з ними трапився. Це відбувається і через осуд суспільства. На жаль, роками формувалося негативне сприйняття жертв, розповідаючи про акт насильства, вони почуваються незахищеними та винними. Хоча винна у таких випадках тільки одна людина, і це та, яка заподіяла шкоду.

Необхідно викорінювати таке явище як victim blaming (звинувачення жертви). Дитина, яка відчуває будь-яку форму насильства (фізичне, психологічне, економічне, сексуальне) потребує підтримки та (дуже часто) реабілітації, а не осуду і звинувачень. Тим часом, таки наважившись комусь розповісти, вона може почути: «Ти вже не маленька дівчина, треба було думати головою», "Ти була надто відверто одягнена", "Не треба було сідати на шию", "Сама винна", "Твоя поведінка була зухвалою" тощо. Такого ставлення допускати неможливо. Прагнення дівчат виглядати більш дорослими не робить їх винними у насильстві, яке відбулося по відношенню до них.

Немає і не може бути жодного виправдання насильству. А всі ми повинні усвідомлювати,

що, на жаль, небезпека набагато ближче до кожного з нас, ніж ми уявляємо, та, звісно, виховувати культуру взаємопідтримки у скрутних ситуаціях. Адже скільки людей залишаються байдужими, коли поруч порушуються права дитини і дитина потребує нашої допомоги. Дитина ніколи не може бути винною в тому, що з нею відбувається.