Контакти +38 (050) 462-43-26
Дата: 29.04.2021
Вуличні коментарі
Досить часто просто вийшовши на вулицю можна почути безліч коментарів у свій бік. Зазвичай це застосовується саме чоловіками відносно жінок. Незнайомці дозволяють собі кликати жінку, говорити сексуалізовані фрази, які найчастіше стосуються зовнішнього вигляду. Також вони можуть кликати жінку словами «киць-киць-киць», тим самим втручаючись у її особистий простір. Для позначення цих дій існує окремий термін.
Кицькоклич (англ. catcalling) – це форма вуличних домагань, які несуть в собі сексуальний підтекст. Це можуть бути насвистування, сексуалізовані коментарі, сміх, провокаційні жести та непристойні вигуки, які скоюються переважно чоловіками у бік жінки.
Є 3 варіанти, як діяти, коли зіштовхуєшся з таким.
Якщо ти відчуваєш в собі сили, то можеш подивитися тому, хто кличе тебе, прямо в очі та сказати аби він негайно це припинив. Можна пришвидшити крок та піти в інший бік від цієї людини або ж продовжувати йти своїм маршрутом, ігноруючи коментарі в свій бік. Зазвичай, людина розуміє, що її спроби взаємодіяти з тобою не отримали успішного результату та відчепиться від тебе.
Існує проблема пов’язана із тим, що суспільство ніби нормалізує ці дії, не звертаючи на них належної уваги. У звіті Комітету з питань жінок і рівності зазначається: «Шкода є далекосяжною. Досвідчені у молодому віці сексуальні домагання стають «нормалізованими», коли дівчата рухаються по життю». Ці дії можуть називати необразливими та точно не небезпечними, казати, що це жарти чи навіть компліменти, однак це зовсім не так! Небажані коментарі опущені стосовно зовнішності жінки можуть мати на неї вплив, наприклад, на її сприйняття себе, одяг, орієнтованість у світі. Це також впливає на наші права на гідність, конфіденційність та автономію як людей.
+38 (050) 462-43-26
+38 (044) 275-14-68
03141, Україна, м. Київ, вул. Волгоградська, 23, оф. 32