Контакти +38 (050) 462-43-26
Дата: 06.02.2020
Проект «Ті, що надихають» був створений для того, щоб надати можливості інклюзивній молоді і тим, хто з такою молоддю працює, отримати інформацію та інструментарій стосовно використання методики Усної історії задля розширення свідомості молодих лідерок, в тому числі, інклюзивної молоді, яка прагне і може надихати на гарні справи, на віру в себе, на участь у прийнятті рішень, які здатні міняти не лише особисте життя, але й змінювати світ. У підготовчому періоді учасниці та учасники отримали знання щодо постановки цілей та кроків по їх досягненню, щодо активної громадянської позиції, яка може допомагати та мотивувати до активних дій багатьох дівчат і юнаків. Методика Усної історії, яку протягом десяти років активно впроваджує в Україні Аліна Добошевська (Фундація «Добра Воля»), дозволяє створювати нові контакти між людьми, як з відомими і видатними, так і з тими, які не є медійними особами і про них мало інформації, але у своїх громадах, або у вузькому оточенні, ці люди є унікальними й здатними надихати інших. Саме такими і виявилися дівчата, моменти усних історій яких лягли в основу буклету.
Проект спрямований на розширення міжкультурного діалогу, як фактору підвищення самооцінки, можливостей самореалізації дівчат і хлопців, зокрема, в отриманні ними професійних навичок запису та обробки інтерв’ю, а також в оволодінні технікою самозахисту Вен-До, що підсилило їх почуття гідності та впевненості в собі.
У рамках проекту були створені умови для спілкування, спільного навчання українсько-польських груп молоді, між якими налагодилася взаємодія, обмін думками і досвідом.. Дівчата ділилися одна з одною, як покращувати рівень і якість свого життя в усіх його сферах і проявах. Багатьох учасниць проекту об’єднали спільні цілі, що стосуються Усної історії, зокрема, вивчення й освоєння технологій запису усних історій, їх обробки і зберігання.
«Ті, що надихають» – це дівчата з інвалідністю, які займають активну життєву позицію і мотивують інших мріяти і досягати своїх мрій. Це також молоді люди, котрі працюють з інклюзивною молоддю, що має особливі потреби. Проект став логічним продовженням багаторічної співпраці Школи Рівних Можливостей з Фундацією «Добра Воля», надав можливість підсилити, конкретизувати та розширити цю співпрацю. Ідея проекту виникла в результаті аналізу становища жінок/дівчат з інвалідністю в Україні. Саме вони найбільше потерпають сьогодні від множинної дискримінації і мають обмежені можливості для повної самореалізації. Проект, у якому працювали дівчата, розширив можливості молоді, надав їм поштовх для популяризації та подальшого просування методики Усної історії та практик самовдосконалення
+38 (050) 462-43-26
+38 (044) 275-14-68
03141, Україна, м. Київ, вул. Волгоградська, 23, оф. 32