Тема, про яку воліють мовчати.

Дата: 21.05.2021

Тема, про яку воліють мовчати.

Тема, про яку воліють мовчати. Ми її піднімаємо знову. Сьогодні про сексуальне насильство стосовно дітей говорили з учнями 9-А і 9-В класів.

🔺Відверту розмову почали з обговорювання видів насильства, перейшли безпосередньо до розмови про сексуальне насильство, як воно відбувається над дитиною в реальному житті та в Інтернеті. Хто скоюю сексуальне насильство над дітьми? Відповіді шукали разом. Діти активно відповідали на наші питання, виконували завдання в групі, а деякі діти задавали дуже багато питань, що свідчить про їх зацікавленість і інтерес до тренінгу.

🔺Дітей зацікавила інформація про те, що далеко не всі ті, хто здійснюють сексуальне насильство над дітьми є педофілами (їх близько 10%), більшість злочинців знайомі зі своїми жертвами (близько 30% є родичами дитини, близько 60% є «друзями» сім'ї) і лише 10% - незнайомі люди.

🔺Учні уважно переглядали відео, сенсом якого є показати, що будь-яка людина може бути агресором, - чи то друг, чи то родич. Торкнулись теми віктимної поведінки та говорили про те, як іноді людина не усвідомлюючи сама наштовхує себе на небезпеку.

🔺Міф, який нам довелося розвіяти: страждають від сексуального насильства лише дівчата. Не всі діти, замислювались про те, що від сексуального насильства страждають також і хлопці. Познайомили дітей зі статистикою. Поширеність сексуального насильства над дітьми в світі оцінюється близько 20% у дівчаток і приблизно 8% у хлопчиків (згідно з аналізом 22 країн в 2009 році).

🔺Ми обговорювали багато різних ситуацій, в яких може опинитись дитина, і як діяти в тій чи іншій ситуації

🔺Діти пропонували свої варіанти відмови скидувати свої фото в інтернеті тим особам, які це вимагають. Вчились як правильно казати «НІ».

🔺Також ми були приємно здивовані відвертістю хлопчика, який показав нам дуже корисну функцію на телефоні, де ти можеш нажавши на комбінацію кнопок, відразу визвати поліцію. Дуже приємно не тільки надавати дітям інформацію, яку знаємо ми, але і від дітей навчатись чомусь новому.

🔺В цілому, ми дуже вдячні цій можливості проводити тренінги для дітей та доносити їм таку важливу та не просту тему як «сексуальне насильство»

‼Висновки. Що може робити кожен із нас? Говорити про це та не вдавати, що такого явища не існує. Випадки сексуального насильства не зникнуть самі по собі. Здорове суспільство не ховається від таких проблем, а робить все можливе, аби запобігти цьому та зменшити тягар стигми і травми для людей, з якими це сталося.

♦️Заходи відбуваються в рамках проєкту «Захист прав дітей: АРТ-технології надихають» за підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні. »