Продовжуємо розмовляти на «незручні» теми.

Дата: 17.05.2021

Продовжуємо розмовляти на «незручні» теми.

Продовжуємо розмовляти з учнями на «незручні» теми. В полі нашої уваги сексуальне насильство стосовно дітей.

📍Ми провели тренінги для учнів 5-их класів. Тема дуже цікавить дітей, тому про активність можна було і не говорити. Діти з першої хвилини включились в роботу. Демонстрували свої знання щодо теми і свій досвід

📍Грумінг, секстинг, сексторшн - усі ці поняття вперше пролунали для учнів під час тренінгу. Ми привернули увагу дітей до того, що, на жаль, у нашому сучасному світі сексуальне насильство відбувається і набирає обертів, нових форм в мережі Інтернет. Ми націлюємо дітей, щоб кожен і кожна вміли розпізнавати небезпеку та захистити себе та своїх близьких та друзів від сексуального насильства в Інтернеті. Дітям подобався інтерактивний формат ро боти, цікаві тренінги, можливість висказувати свої думки та висновки.

📍Роботу зі старшокласниками розпочали з учнями 9-го класу. Інший рівень, інші підходи та фактаж. Діти швидко орієнтуються в темі, дають витсзначення насильства та всіх його видів. Від сексуального насильства перейшли до сексуального насильства стосовно дітей. Після перегляду фільму, де в ролі насильника виступає близький родич, говорили про віктимну поведінку. Показали дітям, що іноді дитина самостійно наражає себе на небезпеку, поводиться як потенційна жертва, створюючи передумови для сексуального насильства.

📍 Розібрали міфи і правду про сексуальне насильство. І діти розрізняли без помилок, де міфи, а де правда.

‼ Робимо висновки! Ми маємо частіше підіймати такі теми з дітьми. Дітям і самім цікаво дізнаватись про це, вони ставлять запитання, приводять приклади щодо небезпечного використання Інтернету та комп’ютерних ігор.

♦️Заходи відбуваються в рамках проєкту «Захист прав дітей: АРТ-технології надихають» за підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні. »