Інтерактивний Форум «Діємо В Інтернет Разом Та Безпечно»

Дата: 15.02.2012

Інтерактивний Форум «Діємо В Інтернет Разом Та Безпечно»

ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

(КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ)

КИЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ
ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

Прес-реліз

 

 

Інтерактивний форум
«Діємо в інтернет разом та безпечно»

Уявити сучасне життя без Інтернету неможливо. Сучасні технології надають нові можливості для освіти, розвитку та спілкування. Але ми не замислюємось: чи безпечно це?

15 лютого 2012 року в Київській міській державній адміністрації до Днів Безпечного Інтернету в Україні відбувся Інтерактивний форум «Діємо в інтернет разом та безпечно», що об’єднав освітян, школярів, представників бізнесу, громадськості та влади з метою попередження онлайн-загроз і захисту дітей в інтернет. Організатором заходу виступили Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, МГО «Школа Рівних Можливостей» за підтримки «Київстар». Співорганізатори: Дитячо-молодіжна організація «Відрада», Київський міський центр сім’ї «Родинний дім», Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна», Міжнародна організація ЕСРАТ та програма «Онляндія – безпека дітей в Інтернеті».

У форумі взяли участь понад 150 школярів та вчителів з 20 шкіл, зокрема представники шкільного самоврядування та делегати дитячих прав загальноосвітніх шкіл м. Києва.

Увагу до проведення Форуму виявив Леонід НОВОХАТЬКО, заступник голови Київської міської державної адміністрації. А на урочистому відкритті форуму виступили: Володимир ВОВК, начальник Головного управління у справах сім'ї, молоді та спорту КМДА, Валерій ТАНЦЮРА, директор Київського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, а також представники партнерів заходу.

Валерій ТАНЦЮРА, директор Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: «Сучасні діти та молодь практично не уявляють свого життя без інтернету. Слідкувати за їх безпекою, перш за все, - завдання дорослих. Та як часто ми замислюємось про це? Громадська рада делегатів дитячих прав – це можливість для дітей дізнатися про шляхи безпечної поведінки в інтернеті, а для дорослих – зрозуміти, як уберегти дитину від онлайн-загроз. Ми впевнені, що знання власних прав та можливостей допоможе учасникам заходу користуватися інтернетом безпечно».

Жанна ПАРХОМЕНКО, директор з корпоративних зв'язків «Київстар»:«Ми в «Київстар» прагнемо, щоб інтернет був  безпечною територією для навчання, спілкування та розвитку дітей. Саме тому, ми постійно працюємо над створенням нових інформаційних матеріалів для навчання безпечної онлайн-поведінки. Разом з експертами ми створили спеціальний посібник для батьків, розробили послугу «Батьківський контроль», відібрали «білий список» рекомендованих сайтів та розробили основні правила для дітей. Сподіваємося, що завдяки нашим спільним зусиллям школярі отримають необхідні знання та будуть надійно захищені у віртуальному світі».

Ірина КОНЧЕНКОВА,виконавчий директор МГО«Школа Рівних Можливостей»: «Ми реалізуємо в Києві міжнародний проект «Сертифікація школи з безпечного Інтернету для дітей», що передбачає прийняття кожною школою, яка бере участь у проекті, Політики користування Інтернетом у школі. Інтернет надає унікальні можливості сучасній дитині, але несе великі загрози. Політика школи повинна зменшувати ризики і підвищувати безпечність Інтернету».

Ольга ШВЕД,представник міжнародної організації ECPAT в країнах СНД: «Інтернет в наш час є необхідним  дітям та молоді для досягнень успіхів в навчанні, розвитку як особистості, виконання певної роботи. Вже мало хто себе уявляє в наш час і без мобільного зв’язку для комунікації.  Але важливо, щоб молодь була у безпеці сама, знаходячись в он-лайн та мобільній мережі, і не наносила шкоди іншим користувачам. Необхідна комбінація та координація заходів, які захистять усіх користувачів, а особливо молодь та дітей».

Робота форуму відбулася в трьох тематичних секціях - для школярів старших і молодших класів та вчителів загальноосвітніх шкіл. В рамках заходу проведено пізнавальні конкурси та квести на знання онлайн-загроз, презентовано спеціально створений «Київстар» інтерактивний відео майстер-клас для вивчення правил безпечного поводження з особистою інформацією в інтернеті, проведено інформаційний тренінг для вчителів «Онляндія - безпека дітей в Інтернеті». Програму прикрасив виступ Гендерного інтерактивного театруШколи Рівних Можливостей з мініатюрою «Агенти веб-безпеки». По завершенню форуму учасники отримали пам’ятні подарунки від партнерів заходу.

Довідка:

День безпечного інтернету започатковано у 2004 році організацією Insafe (Європейською мережею безпечного інтернету). Організовується по всьому світу для поширення практики безпечного та відповідального користування інтернет-технологіями і мобільним зв’язком, особливо серед молоді та дітей. Заходи сприяють встановленню діалогу між користувачами інтернет-послуг, державними структурами, громадськими організаціями та представниками бізнес-структур, що займаються постачанням інтернет-послуг та створюють новітні технології. Детальніше - www.saferinternetday.org