Контакти +38 (050) 462-43-26
Дата: 01.12.2014
До Громадського Простору часто звертаються представники активних громад в пошуку ресурсів та можливостей, які можна закумулювати на цікаві, а головне, дуже потрібні ініціативи. На стратегічній сесії “ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: нарощування експертного потенціалу для реформи”, що була організована ГО “Товариство дослідників України”, куди ми були запрошені як партнери, аналізували міжнародні донорські проекти та програми технічної допомоги для реалізації реформи децентралізації влади та місцевого самоврядування. Невеличкий гайд для Бази Знань:
І Гранти Європейського Союзу
Проект «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні (ППРРУ)»
Фінансові ресурси: 25 млн.євро – гранти для регіональних проектів розвитку на період 2014-2017 рр. та 6 млн. євро – технічна допомога на період 2013-2016 рр.
Грантова програма впроваджується Представництвом ЄС в Україні.
Тренінги та консультації у рамках проекту виконується компанією GIZ.
Програма надає фінанси для реалізації конкретних проектів місцевих та регіональних органів влади, зосереджених на стратегічних пріоритетах, що визначені у їхніх стратегіях регіонального розвитку. У будь-якому разі заявки на отримання фінансової допомоги має відноситися до соціально-економічного розвитку вашої громади, зокрема якості життя, зайнятості населення, тощо.
РЕГІОНЕТ – національна мережа фахівців та практиків з регіонального та місцевого розвитку.
Більш детально тут: http://www.surdp.eu/Grant-Facility.
Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду ІІІ» (МРГ ІІІ)
Фінансові ресурси: 23,8 млн. євро на період 2014-2017 рр.
Реалізується ПРООН (Програма розвитку ООН)/ЄС
Спрямована на пропагування сталого місцевого розвитку в Україні.
Напрями діяльності програми: енергоефективність, охорона здоров’я, довкілля і водопостачання у сільській місцевості, впроваджується новий компонент із розвитку міст. МРГ надалі сприятиме розвитку малих ферм і нефермерського бізнесу в сільській місцевості. Проект підтримуватиме Уряд України у розробці політичних принципів у сфері децентралізації та ділитиметься інноваційними підходами та прогресивними практиками з врядування за участі громад і місцевого сталого розвитку із залученням громад за допомогою центру управління знаннями і навчальних курсів у 33 обласних університетах.
МРГ встановив співпрацю з 24 областями, 201 районами. 800 сільськими радами і 25 містами. У всіх обласних центрах відкрито регіональні підрозділи впровадження.
Проект «Електронне врядування та прозорість на рівні муніципалітетів»
Фінансові ресурси: 960 тис. дол. у 2014-2017 рр.
Це компонент проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». Мета – введення електронного уряду на муніципальному рівні.
Більш детально тут: http://www.cba.org.ua/ua/pro-nas/proekt-cba.
Програма ЄС «U-LEAD with Europe: місцеве розширення прав і можливостей, підзвітність та розвиток» (Ukraine – Local Empowerment, Accountability and Development Programme)
Фінансові ресурси: 97 млн. євро на період 2016-2020 рр.
Реалізується в Україні Європейським Союзом та його країнами-членами Німеччиною, Швецією та Польщею через Німецьке товариство з питань міжнародної допомоги (GIZ) та Шведську агенцію міжнародного розвитку (SIDA). Формування коштів Програми: ЄС – 60 млн. євро, ФРН – 6 млн. євро, Швеція – 30 млн. євро, Польща – 1 млн. Партнером виступає Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
Програма включатиме два основних компонента:
Компонент 1 – програма буде спрямована на підвищення рівня інституційного розвитку органів влади на всіх рівнях для ефективної реалізації децентралізації та регіональної політики. За реалізацію якого відповідає Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
Буде створено Центральний офіс реформ та 24 Центри розвитку місцевого самоврядування, які сприятимуть децентралізації. U-LEAD планує провести щонайменше 600 тренінгів і консультацій заради покращення комунікаційних та управлінських навичок державних службовців на місцевому, регіональному та національному рівнях, а також понад 500 інформаційних кампаній, які стимулюватимуть громадянське суспільство брати активнішу участь у реформах.
Компонент 2 – на створення Центрів надання адміністративних послуг та забезпечення активної участі громадян у місцевому розвитку. Пріоритет буде надаватись добровільно об’єднаним громадам. Є сферою відповідальності шведського агентства SIDA, підтримуватиме створення та реконструкцію близько 600 ефективних центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) на всій території України.
Крім того, “U-LEAD” – це також спільний хаб для проектів GIZ, проектів Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні DOBRE та PULSE, а також спільного українсько-канадського проекту EDGE з підтримки секторальної децентралізації. Координація програми відбуватиметься через Центральний офіс реформ при Мінрегіоні разом із ЄС, міжнародними донорами, центральними та місцевими органами влади, задіяними у децентралізації.
Більш детально тут: http://eeas.europa.eu/delegations/ukraine/index_en.htm.
+38 (050) 462-43-26
+38 (044) 275-14-68
03141, Україна, м. Київ, вул. Волгоградська, 23, оф. 32