16 Днів Проти Гендерного Насильства 2018

Дата: 15.12.2018

16 Днів Проти Гендерного Насильства 2018

Добігає кінця цьогорічна акція «16 днів проти гендерного насильства», в рамках якої Школою Рівних Можливостей проведено та ініційовано багато різнопланових тематичних заходів. Це масові заходи, тренінги, експертні дискусії, участь в Другому Українському Жіночому Конгресі, в заходах до Дня прав людини у Верховній раді України (з нагоди відзначення 70-річчя Загальної декларації прав людини). Хочу розповісти про наш художній флешмоб «Біла стрічка», який ми започаткували і проводимо вже понад 10 років. В ньому беруть участь школярі початкових класів, які попередньо отримують інформацію про Акцію «16 днів проти гендерного насильства», про символіку Білої Стрічки і в певний час готові своїм малюнком сказати своє «НІ!» насильству. І ось тут – найважливіше! Безперечно, просто класно, що діти готові і їм це страшенно подобається, малювати фарбами чи маркерами на папері свій власний малюнок, сидячи (чи лежачі, бо тут все дозволено!) на підлозі в компанії, як мінімум, двох сотень учнів. Це круто! І про цей момент ми навіть не думали абсолютно, коли розпочинали, на сьогодні вже традиційний, флешмоб. Про це все дізналися від учнів старших класів, які з деяким сумом розповідали, що вже, на жаль, не беруть участь у цьому заході, який був найулюбленішим всі роки… Можу їм повірити, бо коли заходжу в класи і розповідаю про флешмоб, діти його пам’ятають і із задоволенням готові знову малювати. І тут я зупиняюсь у своїх позитивних захопленнях флешмобом. Коли ми готуємо дітей до цього заходу, ми в кожному класі розповідаємо дітям про акцію, домашнє насильство, порушення прав дитини і таке інше. Діти отримують «домашнє завдання» – підготувати «в голові» уявний малюнок, який потім перенесуть на Білу Стрічку. І починаються «одкровення». Після проведення флешмобу до мене підійшла вчителька одного з класів, яка сказала, що тепер розуміє поведінку свого учня і його стан. Він намалював серце і в середині, де мама у сльозах, написав: «Не плач, мамо», а поруч – чоловіка (без голови), з написом: «Тато, не пий!». І таких історій та відвертостей просто безліч за всі роки. А далі йде делікатна робота психолога, класного керівника з дитиною та батьками… Тому ми стверджуємо: це чудова форма роботи з дітьми у вихованні громадянської позиції, підвищенні їхньої свідомості та інформованості, з’ясуванні проблем, які їх хвилюють. Однім словом, приєднуйтесь! 

P.S. Трішки історії… Кампанія «Біла Стрічка» символізує намір чоловіків ніколи не чинити, не сприяти чи не залишатися байдужими до насильства проти жінок. Досвід залучення чоловіків до боротьби з насильством щодо жінок набуває все більшого поширення у світі. Наприклад, Генеральний секретар ООН у 2009 році заснував Міжнародну мережу чоловіків-лідерів, які протистоять насильству щодо жінок, до якої входили та входять Паоло Коєльо, екс-президент Чилі Рікардо Лагос, міністр закордонних справ Італії Франко Фраттіні, прем'єр Міністр Іспанії Хосе Сапатеро та інші представники, на сьогодні, понад 60 країн світу... Білу стрічку щорічно вдягають Девід Бекхем, Пол Маккартни, Джонни Депп, Франсуа Пино та інші дуже відомі особистості. Біла стрічка була на грудях у окремих чоловіків на цьогорічному заході у Верховній Раді та на Жіночому конгресі.

Наші маленькі хлопці також приєднуються і приколюють білі стрічки. І ще, що важливо!, малюємо ми на величезній паперовій Білій Стрічці….