Як іноземці приймають українських біженців?

Дата: 31.05.2022

Як іноземці приймають українських біженців?

У воєнний час питання українських біженців стоїть дуже гостро. Інваліди, люди похилого віку та жінки з дітьми думають, куди можна виїхати подалі від бойових дій. В більшості країн відношення до українських біженців доброзичливе, іноземці справді хочуть нам допомогти, але важливо знати як себе вберегти від того, що в деяких країнах до вас можуть ставитись ворожо, спонукати на конфлікти та причиняти шкоду.

Розберемо відношення до українських біженців на прикладі трьох країн. Кожну розберемо з прикладами з реального досвіду моїх знайомих, всі імена будуть збережені.

🇵🇱Польща

Кирило Кононенко

Кирило це мій близький друг, який також родом з Херсонської області, тому в перші дні після початку війни він якомога швидше звідти виїхав. Йому 17 років, тому він може перетинати кордон і його вибір пав на Польщу. Ось як з його слів там зустрічають та приймають біженців:

«Коли я перетнув кордон, відразу прийшли волонтери з провізією, потім я потрапив до Кракова, але мені потрібно було до Варшави, квитки для біженців були безкоштовні. Пізніше я пішов отримувати номер PESEL, у пункті видачі всіх біженців годували безкоштовною їжею, роздавали SIM-карти. PESEL я так і не отримав через те, що мені не було 18, але мені відразу запропонували допомогу. На вокзалах так само були волонтери, які допомагали їжею, речами першої необхідності та з навігацією. Також були люди, які надавали житло для біженців безкоштовно та допомагали продуктами. Загалом, народ дуже добре та доброзичливо приймає біженців і справді хоче допомогти всім, чим може»

🇨🇭Швейцарія

Ірина Кулєшова

Іра моя давня знайома, ми з нею навчаємось в одному університеті та добре одне одного знаємо. Через деякий час після початку війни вона виїхали до Швейцарії та перебуває там до сих пір. Ось, що вона мені розповіла про прийом українських біженок в Швейцарії:

«Більшість швейцарців відкриті до прийому українців, допомагають, багато волонтерських організацій, які діють разом із державою, звісно, є й мешканці які насторожено ставляться до біженців, але так, мабуть у кожній країні. Настережливість можна виправдати тим, що Швейцарія вже приймала біженців із Еретрії, Сомалі, де ну дуже відрізняється спосіб життя та менталітет громадян цих країн від швейцарського. Мій досвід навіть має історію, коли жінка літнього віку почула що я з України, щиро заплакала. Саме таке ставлення країни, де понад 200 років панує мир без війни»

🇭🇺Угорщина

Анна Мельниченко

Анна також мій хороший друг і з початку війни вона, її мама та однорічна сестричка виїхали до Угорщини подалі від війни. І ось, що вона каже про прийом українських сімей:

«Взагалі біженців зустрічають непогано. На кордоні є волонтери, теплі напої, їжа (особливо для малюків). Але коли ти живеш там все довше, стає зрозуміло, що ти чужий. Людям досить складно уявити, що ти переживаєш та вони хвилюються лише за свою кризу, ціни або дефіцит продуктів. Багато хто вірить російській пропаганді і не хочуть дізнаватися правду. Тому деякі люди налаштовані негативно до українців, намагаються вивести тебе на конфлікт, якось причинити шкоду тому що вважають українців та їхню владу своїм ворогом. Але, звісно, є люди, які переймаються та хочуть допомогти тим, чим можуть»

Звичайно, більшість країн ЄС відносяться до українців доброзичливо і всіма способами хочуть допомогти їм у такий скрутний для них час, але про деякі з них, які не дуже добре відносяться до українців через вплив ворожої нам пропаганди все таки треба знати і бути готовим та обізнаним.

Бережіть себе❤️‍🩹

(с) Владислав Заєць