Взаємна довіра та спільні зусилля влади й громади –запорука розвитку міста і покращення якості життя людини

Дата: 21.10.2016

Взаємна довіра та спільні зусилля влади й громади –запорука розвитку міста і покращення якості життя людини

У листопаді 2016 року в місті Золотоноша розпочався проект «Взаємна довіра та спільні зусилля влади й громади – запорука розвитку міста і покращення якості життя людини». Проект спрямовано на подальше формування сильної громади міста, зміцнення довіри і взаєморозуміння різних груп населення.

Проект передбачає широку участь активістів та всіх зацікавлених мешканців Золотоноші. За його основу взято найкращі приклади відновлення європейських та інших країн після періоду занепаду. Це відновлення починається з місцевих громад і, як показала практика, – основним чинником успіху скрізь були і залишаються люди. Саме вони – той найголовніший ресурс, що не підвладний корупції. Його не можна купити, з ним неможливо не рахуватися.

Але кожного разу виникає питання; як можна провести зміни? Як об'єднатись? Як визначити спільну мету? І як її втілити в життя?

У рамках проекту використовуються найкращі методики, з урахуванням помилок, допущених в інших країнах, спільно вироблено програму, яка допоможе втілити те, що можливо здійснити лише загальними зусиллями жителів міста та волею представників влади.

В ході проекту проводяться тренінги, семінари, багато практики і, звичайно, супровід кваліфікованих фахівців для здійснення планів, розроблених у процесі роботи.

Важливим елементом проекту є використання методики форум-театру в проведені діалогів громади міста. В рамках проекту в м. Золотоноша проведено низку тренінгів з використання АРТ-технологій при вирішенні конфліктів та непорозумінь.

У проекті можуть взяти участь усі небайдужі до подальшого розвитку міста.

Проект здійснюється Золотоніською міською радою спільно з громадською організацією «Київська Школа Рівних Можливостей» у партнерстві з ГО «Дивія» за підтримки Чорноморського трасту регіональної співпраці (BST), Проекту Німецького фонду Маршалла США та Агентства США з міжнародного розвитку.

Основні заходи проекту:

  1. Круглий стіл з представниками місцевої влади та громадянського суспільства з представленням проекту та обговорення його реалізації
  2. Розробка керівництва для проведення інтерв'ю членів спільноти щодо їх потреб і пріоритетів
  3. Створення місцевих ініціативних груп з числа представників різних соціальних прошарків
  4. Створення  і подальший розвиток інформаційного сайту -
  5. Підготовка ініціативних груп для проведення опитування членів міської громади
  6. Проведення опитування членів громади
  7. Аналіз результатів опитування – виклад його на сайті проекту
  8. Узагальнення результатів інтерв'ювання представників ОГС та місцевих органів влади
  9. Проведення тренінгів з комунікації, дорожньої карти перехідного періоду, а також підготовка представників цільових груп для приєднання до акцій і співпраці, дискусій, спільної групової роботи.
  10. Розробка сценарію для проведення форум театру як форми дискусій для вирішення кризових питань
  11. Проведення дискусій у громаді за допомогою форум театру
  12. Проведення сесій для представників цільових груп з розробці річних планів спільних дій і визначення заходів на найближчу перспективу
  13. Забезпечення на місці (в автономному режимі) і на відстані (онлайн) консультування робочих груп та окремих представників громади міста з реалізації  їх спільних та особистих планів
  14. Розроблення методичного керівництва для перехідного періоду громади, окремих осіб, включаючи ВПЛ, сім’ї військовослужбовців та осіб, які постраждали від конфлікту
  15. Розміщення актуальної інформації на веб-сайтах проекту і міста
  16. Співпраця з місцевими засобами масової інформації
     

Додаткова інформація:

Ірина Конченкова: 050 462 43 26 gender@ukr.net

Валерій Данилін:   067 505 32 26