Спілкування великих українських компаній з людьми під час війни: маркетологині компаній Нова Пошта та Comfy

Дата: 24.05.2022

Спілкування великих українських компаній з людьми під час війни: маркетологині компаній Нова Пошта та Comfy

 

              Спілкування великих українських компаній з людьми під час війни: маркетологині компаній Нова Пошта та Comfy

 

             З початком війни наш народ став одним цілим. Українці довели всьому світові свою сміливість проти імперії зла. У такий важкий час компаніям просто необхідно функціонувати за можливості і завдяки впливовості мати тісний контакт зі споживачами, підтримувати національний дух. 

   За ініціативою Офісу президента була розроблена рекламна кампанія української сміливості, де збираються та поширюються неймовірні історії та вчинки нашого народу і   дуже багато компаній підтримали таку ініціативу. Такі компанії як Нова пошта, Приватбанк та Розетка змінили свої логотипи офіційних сайтів на слово “сміливість”. Такий   жест зовнішньої комунікації нагадує нам про наші сильні риси характеру і за що ми боремося. На акаунті кампанії BraveUkraine в Instagram можна побачити безліч   збережених сторіз із маленьким та великим бізнесом, які підтримали таку акцію.

              Після 24 лютого активно почали працювати Telegram-спільноти, таким чином усі компанії мають змогу оперативно спілкуватися із клієнтами через канали та чат-боти,   що дуже зручно.

 В першу чергу варто зауважити, що наші компанії у зовнішній комунікації ніколи не згладжують ситуацію, типу “конфлікт”, “складна ситуація”. Зараз дуже важливо називати речі своїми іменами: війна - це війна. Не СПЕЦОПЕРАЦІЯ. Гине мирне населення, не стратегічні об’єкти, тому ми повинні зараз бути чесними та справедливими до будь-яких дій, які шкодять нашому добробуту.

 Основними меседжами компаній стали єдність, емпатія та підтримка, внаслідок чого комунікація дуже змінилась в хорошу сторону.

 

НОВА ПОШТА
 

            Директор з управління репутацією та маркетингом групи компаній Нова пошта Олена Плахова під час RAU-webinar “Комунікації рітейлу під час війни. Головні принципи та правила” розповіла про те, як реалізовувати комунікації в соціальних мережах під час війни.
 

“Загалом у нас був альтернативний план на час Х. Ми знали, де буде оперативний штаб і як будемо діяти, але повноцінно включитися в роботу ми змогли вже 25 лютого. І через чіткий розподіл ролей та графік робочих чергувань вже через два дні після початку війни ми відновили свою доставку”, 

- казала Олена.
 

              Всі свої комунікації під час війни вони умовно поділили на чотири простих повідомлення, які транслюються через різні канали: Перш за все, комунікують про те, що продовжують працювати;  Також у своїх комунікаціях зробили акцент на тому, що надається робота та стабільно платять заробітну плату. 

               Наразі дуже важливо донести, що ви допомагаєте людям, які втратили роботу.  Також акцентують на тому, що долучають до своєї діяльності підрядників і постачальників та мотивують бізнеси працювати. Нова пошта показує, що всіляко намагається підтримати економіку країни, адже від цього залежатиме рівень життя кожного громадянина України. 

 

COMFY 

 

 Директор з маркетингу та e-commerce Comfy Марія Назаренко під час RAU-вебінару “Комунікації рітейлу під час війни. Головні принципи та правила» розповіла як змінились комунікації компанії під час війни та чому приділяється найбільша увага. 

 Для цієї компанії в основі лежить теза, що запорукою хорошої зовнішньої комунікації в період війни буде злагоджена внутрішня. Саме тому співробітники в першу чергу налаштували комунікацію всередині компанії. 

 

      “Перед війною та перші дні війни ми були сконцентровані саме на внутрішніх комунікаціях. Зокрема, 22 лютого в компанії в пік напруги через визнання росією ЛНР/ДНР ми почали проводити прямі ефіри СЕО до співробітників компанії. А з 24 лютого ці ефіри стали щоденними, де генеральний директор Comfy розповідав команді про головні новини. Наші співробітники жартували, що Ігор Хижняк – місцевий Арестович. Але ефект був справді схожий, тому коли ти поінформований і бачиш спокійну людину, яка за все відповідає, тобі легше справлятись з щоденними завданнями.”

 

Швидке прийняття єдиної позиції дозволило компанії робити і гучні радикальні заяви. Зокрема, приєднались до комунікації з русскім кораблем, хоча зазвичай вони дуже інтелігентні в своїх комунікаціях.  

             Загалом в Comfy було кілька періодів.

«Перші дні ми комунікували лише про те, що ми працюємо, в яких містах та як саме. Приблизно через місяць ми почали додавати в комунікації корисні сервіси для тих, хто поїхав. А товарні комунікації у нас з’явились вже тільки у квітні. Це були лише комунікації популярних позицій, які пов’язані зі змінившимся життям. Це була проста пряма комунікація без особливого креативу позицій, які зараз користуються найбільшим попитом. Наразі розпочинається новий етап, коли відбувається певна стабілізація процесу, адже так чи інакше нормальне життя відновлюється, там, де це можливо.»